ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Sukcesy teatrów szkolnych

2013-06-14 do 2013-06-28 // Oglądano: 1665 // Wstecz
Sukcesy teatrów szkolnychW poniedziałek, 3 czerwca, w MDK im. Andrzeja Bursy w Krakowie odbyły się podsumowania przeglądów teatralnych szkół podstawowych i gimnazjów. Nasz region reprezentowały cztery zespoły, z których trzy uzyskały nominacje do nagród. W kategorii gimnazjów dwa równorzędne pierwsze miejsca zdobyły grupy z Cichego – nr 2 i z Załucznego. Ponadto wśród podstawówek wyróżnienie otrzymał zespół z Podszkla. Wygląda na to, że Kraków zdobyły grupy z gminy Czarny Dunajec.

Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy zorganizował Małopolskie Spotkania Teatrzyków Dziecięcych już po raz dwudziesty pierwszy. Nieco krótszą historię ma konkurs dla gimnazjalistów czyli Małopolskie Spotkania Teatrów Gimnazjalnych – odbyły się po raz czternasty. Na Scenie „i”, bo tak nazywa się miejsce konkursowych prezentacji, od lat gościły zespoły z naszego terenu, by wymienić choćby „Krokusy” z Podszkla, „Trzynastkę” z Odrowąża czy „Bez Nazwy’ z Załucznego. Często zdobywały tam wysokie miejsca w corocznych konkursach.  „Bez Nazwy” otrzymało nawet najwyższe wyróżnienie tego miejsca – elitarną Nagrodę Sceny ”i”. Tegoroczna edycja konkursów przyniosła kolejne sukcesy. Grupa „Koneser” z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Cichem pokazała w konkursie Historię sportu po góralsku. Widowisko się spodobało, grupa zdobyła pierwszą nagrodę i wystąpiła po raz drugi w finale konkursu. Również pierwszą nagrodę jury przyznało zespołowi „Bez Nazwy” z Gimnazjum w Załucznem za inscenizację Krzesła Ireneusza Iredyńskiego. Na dodatek indywidualną nagrodę aktorską otrzymała Julia Szymusiak za rolę najlepszego narratora, jakiego oglądała ta scena od początku istnienia tego przeglądu, jak podano w uzasadnieniu decyzji. W grupie szkół podstawowych wyróżnienie otrzymały „Krokusy” z Podszkla, prezentując w tym roku Próbę przed konkursem w Bursie. Jak się okazało, próba wypadła dobrze i mamy kolejny sukces.

Gratulujemy sukcesów młodym aktorom. Są to znaczące osiągnięcia, bo nasze grupy rywalizują przecież z najlepszymi szkołami w Małopolsce. Świętując nie zapominajmy także o nauczycielach, którzy od lat zaszczepiają w młodych sercach teatralne pasje.

Say