ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Inwestycja drogowa w Chochołowie i Koniówce

2013-06-11 do 2013-06-24 // Oglądano: 1979 // Wstecz
Inwestycja drogowa w Chochołowie i KoniówceNa podstawie porozumienia z samorządem Województwa Małopolskiego ruszyła nowa inwestycja drogowa w Gminie Czarny Dunajec.
Inwestycja dotyczy miejscowości Chochołów i polega na budowie chodnika, zatok autobusowych wraz z odwodnieniem na odcinku drogi wojewódzkiej nr 958 łączącym Chochołów z Koniówką.

Realizacja zadania zakończy proces budowy chodników w miejscowości Chochołów, umożliwiając mieszkańcom Koniówki i Równi w Chochołowie bezpieczne połączenie komunikacyjne z centrum Chochołowa. 

Łącznie wybudowane zostanie ponad 1300 m. chodnika z kostki brukowej po prawej stronie jezdni oraz fragment chodnika po stronie lewej - w obrębie zatoki autobusowej.       

Obok chodnika i zatok autobusowych przewidziany został także remont istniejących zjazdów indywidualnych i publicznych. Przebudowana zostanie ponadto nawierzchnia jezdni wzdłuż wykonywanych chodników poprzez wykonanie nowych warstw bitumicznych
i wyremontowane zostaną istniejące pobocza. Po przeciwległej stronie nowych chodników powstaną kryte rowy.

Plac budowy został przekazany w dniu 3 czerwca, a same roboty zostały rozłożone na dwa lata – termin zakończenia inwestycji to 30 września 2014 r. choć niewykluczone jest znacznie wcześniejsze zakończenie zadania.

Łączne koszty budowy wynoszą 1 687 146,52 złotych, przy czym na mocy zawartego porozumienia połowę tych kosztów poniesie samorząd województwa.