ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Mistrzyni ortografii

2013-06-07 do 2013-06-22 // Oglądano: 2069 // Wstecz
Mistrzyni ortografiiPoprawne stosowanie w praktyce reguł języka polski nie należy do zadań łatwych. Wiemy o tym wszyscy, bo każdemu z nas zdarza się popełniać błędy. Najczęstsze wpadki dotyczą formy pisanej języka, czyli mocno zawiłych reguł ortografii. Z tym większą radością przypominamy, że mamy wśród nas Mistrzynię Ortografii Województwa Małopolskiego klas trzecich – Justynę Kwak, uczennicę Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu.

Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „Kaktus” organizuje Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego TSSP w Krakowie. Celem konkursu jest głównie zachęcenie dzieci do poznawania reguł ortograficznych i posługiwanie się w piśmie poprawną polszczyzną oraz wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu własnych kompetencji. Patronat nad imprezą objęli miedzy innymi: Wojewoda Małopolski Jerzy Miller, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Małopolskie Kuratorium Oświaty i Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 3500 trzecioklasistów ze 179 szkół. Najlepiej przez każdy z trzech etapów przebrnęła właśnie Justyna Kwak zdobywając w finale najwyższy wynik – 57 punktów na 60 możliwych. Uczennica wzięła także udział w uroczystej gali podsumowującej tegoroczną, siódmą edycję konkursu, która odbyła się 22 marca w auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Otrzymała tam list gratulacyjny od Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz gratulacje od pozostałych instytucji patronujących i organizatora. Gratulujemy sukcesu licząc na to, że w kolejnych latach znajdą się godni następcy tegorocznej laureatki.

Say