ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Umowa podpisana. Remont mostu na drodze powiatowej Czarny Dunajec - Poronin przeprowadzi PPD-M

2013-05-23 do 2013-06-07 // Oglądano: 1924 // Wstecz
Umowa podpisana. Remont mostu na drodze powiatowej Czarny Dunajec - Poronin przeprowadzi PPD-MW siedzibie Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu dyrektor jednostki Robert Waniczek i prezes Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego Władysław Głód, podpisali dziś umowę na remont mostu na potoku Bystry w Ratułowie w ciągu drogi powiatowej nr K1651 Czarny Dunajec - Poronin (w km 8+550). Wartość umowy to prawie 2,5 miliona złotych.

Inwestycja będzie polegała na kompleksowym remoncie istniejącego mostu. Wszystkie jego elementy zostaną wymienione na nowe, wymieniona będzie również nawierzchnia drogi i dodatkowo wykonawca zabezpieczy brzeg potoku przed wysoką woda. Parametry przeprawy nie ulegną zmianie.

- Stan techniczny starego mostu jest na tyle zły, że wymaga on remontu - powiedział przed podpisaniem umowy dyrektor Robert Waniczek przypominając, że gdy woda podmyła jedną z jego podpór, wprowadzono na obiekcie stan przed awaryjny.

- Należy się cieszyć, że w dalszym ciągu rozmach prac na drogach powiatowych jest kontynuowany - powiedział starosta nowotarski Krzysztof Faber, który przypomniał, że powiat od dwóch lat koncentruje się głównie na przebudowie obiektów mostowych. - Tylko w tym roku odbędą się remonty trzech dużych obiektów, w gminach Czarny Dunajec, Ochotnica Dolna i Szczawnica. - Cieszymy się ze współpracy z gminą Czarny Dunajec, z którą dobrze nam się współpracuje. To kolejna inwestycja, którą wspólnie realizujemy - zauważył starosta dziękując przy okazji dyrektorowi Powiatowego Zarządu Dróg za zaangażowanie i skuteczne pozyskiwanie środków zewnętrznych na inwestycje.

- Na początku, gdy przyszedłem do gminy, jako wójt, drogi powiatowe były w najgorszym stanie. Teraz, dzięki panu staroście i panu dyrektorowi, jesteśmy chyba jedyną gminą w powiecie nowotarskim, która ma przebudowanych 99% dróg powiatowych - podkreślił wójt gminy Czarny Dunajec Józef Babicz. - Chciałem podziękować za to staroście, Radzie Powiatu, dyrektorowi PZD za to, że dużo zrobili dla gminy Czarny Dunajec - dodał kierując podziękowania za udaną współpracę również do prezesa PPD-M.

Przypomnijmy, iż inwestycja w Ratułowie w 80% finansowana jest ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Pozostałe 20% kosztów ponoszą Powiat Nowotarski i gmina Czarny Dunajec.

Termin realizacji inwestycji to 31 październik tego roku. - Termin jest niesamowicie napięty, nie wiem jakie trudności wyskoczą, ale z naszej strony dołożymy wszelkich starań, żeby zrealizować inwestycję, aby ludzie byli zadowolenia z naszej roboty. Podpisujemy umowę i bierzemy się do pracy - dodał prezes PPD-M Władysław Głód.


Redakcja Serwisu Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu
www.pzd.nowotarski.pl