ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Śpiewajmy Panu – wyniki

2013-05-17 do 2013-05-31 // Oglądano: 2431 // Wstecz
Śpiewajmy Panu – wynikiW czwartek, 9 maja, w budynku Zespołu Szkół SPSK w Starem Bystrem, odbył się X Konkurs Pieśni Religijnej „Śpiewajmy Panu”. Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół podstawowych, przedszkoli i gimnazjów.

Celem konkursu, zgodnie z zapisami regulaminu, było rozwijanie zainteresowań muzycznych, propagowanie wśród uczniów walorów Postaci i Misji Ojca Jana Pawła II – Świętego we współczesnym świecie, wspólna modlitwa o kanonizację Jana Pawła II i popularyzowanie pieśni o tematyce maryjnej.

Jury w składzie: Beata Kacwin, Zofia Głąb i Krzysztof Kawicki po wysłuchaniu dwudziestu zespołów wokalnych i pięciu solistów postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

- kategoria I – przedszkola – zespoły wokalne:

I miejsce – zespół „Szarotki” z Przedszkola nr 1 SPSK ze Starego Bystrego

II miejsce – zespół „Promyczki” z Chochołowa

III miejsce – zespół „Biedroneczki” z Przedszkola Niepublicznego w Maniowach

Wyróżnienie – zespół „Krokusiątka” z Podszkla

- kategoria II – klasy I–III – zespoły wokalne:

I miejsce – zespół „Promyczki” z PSP 1 SPSK Stare Bystre

II – miejsce – zespół „Ósemka” z Katolickiej SP SPSK w Czerwiennem

III – miejsce – zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Cichem

Wyróżnienie: Zespół „Krokusiki” ze Szkoły Podstawowej w Podszklu

- kategoria II – klasy I–III – soliści:

I – miejsce – Martyna Plewa ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Nowym Targu

- kategoria III – klasy IV–VI – zespoły wokalne:

I miejsce – grupa śpiewacza z Odrowąża

II miejsce – zespół wokalny z PSP 1 SPSK Stare Bystre

III miejsce – zespół wokalny ze szkoły podstawowej w Ratułowie

Wyróżnienia: Zespół „Marana Tha” z PSP 2 SPSK w Starem Bystrem, Zespół „Krokusy” - SP w Podszklu, Zespół „Chochołowscy szóstoklasiści” – SP w Chochołowie, Zespół „Nasze dzieci” - SP nr 2 w Cichem, Zespół „Pekkan” – SP w Pieniążkowicach

- kategoria III – klasy IV–VI – soliści:

I miejsce – Ewelina Zarycka z Katolickiej SP SPSK w Czerwiennem

- kategoria IV – gimnazja – zespoły wokalne:

I miejsce – zespół wokalny z gimnazjum ze Starego Bystrego

II miejsce – zespół „Talitha kum” z Gimnazjum nr 2 w Cichem

III miejsce – zespół śpiewaczy z Gimnazjum w Piekielniku

Wyróżnienie dla zespołu „Trio” z katolickiego Gimnazjum Integracyjnego w Czerwiennem

- kategoria IV – gimnazja – soliści:

I miejsce –   Karolina Piszczek z gimnazjum nr 1 w Cichem

II miejsce – Hubert Kret z gimnazjum nr 1 w Nowym Targu

III miejsce – Iwona Stopka z ogniska muzycznego w Nowym Targu

Komisja podkreśliła wyrównany i wysoki poziom prezentowanych utworów. Na uwagę zasługiwał ciekawy i trafny wybór repertuaru. Cenne było również to, że wiele zespołów śpiewało przy własnym akompaniamencie instrumentów muzycznych – czytamy w protokole - Słowa podziękowań należą się wszystkim uczestnikom i ich opiekunom oraz organizatorom, którzy włożyli wiele starań, aby ten konkurs był niepowtarzalnym wydarzeniem i duchowym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Następny konkurs za rok w Starem Bystrem.

say