ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Uroczyste spotkanie dyrektorów

2013-02-26 do 2013-03-05 // Oglądano: 1918 // Wstecz
Uroczyste spotkanie dyrektorówWe wtorek, 19 lutego, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyło się kolejne w tym roku spotkanie dyrektorów szkół i przedszkola z dyrektorką Gminnego Zespołu Oświatowego Anną Słodyczką. Omawiano głównie sprawy bieżące dotyczące funkcjonowania oświaty w gminie.

Sporo czasu poświęcono nieustannym zmianom w prawie oświatowym, co z kolei wiąże się z koniecznością permenentnego dostosowywania dokumentacji szkolnej oraz uziału dyrektorów w licznych formach dokształcania, poświęconych zasadniczo interpretacji zmienianych aktów prawnych.  Ma to na celu przygotować szkoły do coraz bogatszych zakresem kontroli przeróżnych instytucji. W części spotkania uczestniczył także Mariusz Garus, informując zebranych o aktualnych zagadnieniach bezpieczeństwa w szkołach.

Jednak najważniejszą częścią tej narady było oficjalne podziękowanie odchodzącej na emeryturę głównej księgowej GZO Haliny Bukowskiej i powitanie na tym stanowisku jej następczyni Teresy Ochmańskiej. Halina Bukowska objęła stanowisko ksiegowej GZO we wrześniu 1997 roku. Jesienią roku ubiegłego zastąpiła ją właśnie Teresa Ochmańska. Ze względu na szereg okoliczności oficjalne pożegnanie i powitanie mogło odbyć się dopiero teraz. I tak podziękowania i życzenia składali dyrektorzy szkół, dyrekcja i pracownice GZO a w imieniu Wójta Gminy okolicznościową platerę wręczała Stanisława Pilch, skarbnik gminy. Były kwiaty i wystąpienia, łzy wzruszenia i wiele ciepłych słów. Potem jeszcze okolicznościowy tort i wspomnienia przy stole…