ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Srebrna Krysia odwiedziła szkołę

2013-02-22 do 2013-03-10 // Oglądano: 2296 // Wstecz
Srebrna Krysia odwiedziła szkołęPoniedziałek, 18 lutego, to dzień, który wpisał się na stałe do kroniki wielkich wydarzeń Szkoły Podstawowej w Czerwiennem. Progi tej placówki odwiedziła niedawna jej uczennica a dziś wicemistrzyni świata w biathlonie Krystyna Pałka. Oprócz dzieci na wielką rodaczkę czekały władze gminy, samorządowcy, nauczyciele i rodzice uczniów. Nie zabrakło oczywiście mediów lokalnych i nie tylko.

Zawodniczkę przywitano tradycyjnie – wraz z góralską muzyką zaśpiewano "Sto lat". Potem były kwiaty, podziękowania, upominki, wspólne zdjęcia i życzenia. Rozpoczęła witając wszystkich Maria Miętus, dyrektorka miejscowej szkoły podstawowej. W imieniu władz samorządowych życzenia składał sekretarz gminy Michał Jarończyk wspierany przez dyrektorkę GZO Annę Słodyczkę. Radę Gminy reprezentował miejscowy radny Tomasz Garbaciak. Krystyna Pałka nie kryła wzruszenia. W swoim wystąpieniu podkreślała, jak bardzo ją cieszy to, że tak wiele jej młodszych koleżanek i kolegów biega na nartach i zdobywa wysokie miejsca w zawodach. Z radością słucham o waszych sukcesach, ponieważ bardzo nam potrzeba dobrych sportowców. Ja też tu zaczynałam i mnie się udało – mówiła biathlonistka -  Jeżeli jednak chcecie osiągać coraz lepsze wyniki, musicie naprawdę ciężko pracować. Dowodem przywiązania do szkoły był także przekazane na ręce dyrektorki Marii Miętus pamiątki, a wśród nich najważniejsza – koszulka, w której Krysia Pałka zdobyła srebrny medal mistrzostw świata. Uczniowie dostali zdjęcia z autografami zawodniczki i jej zapewnienie o dalszym wspieraniu szkoły w propagowaniu sportu wśród najmłodszych.

W tak uroczystym dniu nie mogło zabraknąć innych przyjemności. Wicemistrzyni podzieliła okolicznościowy tort ozdobiony czekoladową sylwetką biegaczki. Przy kawie i herbacie rozmawiano o kondycji polskiego sportu, systemie szkolenia i konieczności indywidualnego dbania o należyte przygotowanie się do zawodów. A tych przed Krystyna Pałką jest jeszcze trochę w tym sezonie. 25 lutego wylatuje do Oslo, gdzie w dniach 28 lutego - 3 marca zaplanowano trzy pucharowe starty. Z Norwegii uda się do Soczi, gdzie odbędą się próby na obiektach olimpijskich. W połowie marca zostanie rozegrany finał Pucharu Świata na Uralu. Po powrocie do kraju biathlonistkę czekają jeszcze dwa biegi w mistrzostwach Polski w Jakuszycach w dniach 21-23 marca. Do tego trzeba dodać jeszcze rozgrywane w marcu zimowe igrzyska wojskowych we Francji.

Na razie Krystyna Pałka odpoczywa w rodzinnym domu w Czerwiennem. Życzymy nabrania sił i wiary w siebie, tak mocno pokazanych podczas startów na mistrzostwach świata w Nowym Mieście. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

say