ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Krystyna Pałka wicemistrzynią świata!

2013-02-11 do 2013-02-25 // Oglądano: 2295 // Wstecz
Krystyna Pałka wicemistrzynią świata!Wielką niespodziankę sprawiła wszystkim nasza rodaczka, Krystyna Pałka z Czerwiennego. W niedzielę, w czeskim Nowym Mieście zajęła drugie miejsce w biegu pościgowym na 10 kilometrów. Jest to pierwszy dla Polski w historii kobiecej rywalizacji medal mistrzostw świata w biathlonie.

Nasza zawodniczka w rozgrywanym dwa dni temu sprincie zajęła wysokie, siódme miejsce. Wczoraj była w jeszcze lepszej dyspozycji - świetnie radziła sobie zwłaszcza na strzelnicy. Już po pierwszym strzelaniu weszła do ścisłej czołówki. Na drugim przy błędach rywalek, a także celnym i szybkim własnym strzelaniu, Krystyna Pałka przesunęła się na drugą pozycję ze stratą niecałych dwudziestu sekund do prowadzącej zawodniczki. Trzeci pobyt na strzelnicy był najbardziej emocjonującym tego dnia - wszystkie cztery zawodniczki z czołówki stały z karabinami obok siebie i strzelały równocześnie. Nasza zawodniczka spudłowała tylko raz i zachowała pozycję. Ostatnie strzelanie było chyba najbardziej nerwowe.  Krystyna Pałka zepsuła ostatni strzał i po przebiegnięciu karnej rundy wybiegła jako druga. Na trasie dała się wyprzedzić dwóm zawodniczkom i ostatecznie zajmowała bardzo dobrą, czwartą lokatę. Na kilkaset metrów przed metą los uśmiechnął się do naszej biathlonistki, która ominęła dwie inne zawodniczki i ze stratą 18,5 sekundy do zwyciężczyni dobiegła na metę druga. To najlepszy wynik w historii biathlonu kobiet w Polsce. Gratulujemy serdecznie!

Szkoda tylko, że TVP nie transmitowało tych emocjonujących zawodów. Widać w sporcie są równi i równiejsi, bo w zamian oglądaliśmy przez ponad godzinę pustą skocznię narciarską i rozgadanych komentatorów. Tym bardziej szkoda…

say