ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Gminny konkurs jasełek

2013-02-11 do 2013-02-25 // Oglądano: 2408 // Wstecz
Gminny konkurs jasełekW ostatnich dniach a dokładniej w czwartek i piątek, 31 stycznia i 1 lutego, odbył się w Czarnym Dunajcu XV Gminny Konkurs Grup Jasełkowych i Kolędniczych. W sali widowiskowej pokazały się dziecięce i młodzieżowe zespoły regionalne i teatralne z terenu gminy. Łącznie na scenie wystąpiło dwadzieścia jeden zespołów.

Przeglądy jasełkowe cieszą się zawsze wielką popularnością, co wynika zapewne z mocnego osadzenie w lokalnej tradycji tego rodzaju aktywności. Dlatego głównym celem imprezy jest popularyzacja zwyczajów i obrzędów związanych z Bożym Narodzeniem jak również stworzenie możliwości prezentacji dorobku artystycznego zespołów, kółek teatralnych działających przy szkołach, instytucjach, stowarzyszeniach i parafiach z terenu gminy Czarny Dunajec. Widowiska jasełkowe mogą być prezentowane w języku literackim lub gwarowym. Natomiast programy kolędnicze powinny być zasadniczo oparte na tradycyjnym kolędowaniu. Grupy startują w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0-III, IV-VI oraz gimnazjaliści. Prezentacje ocenia Komisja Artystyczna, którą w tym roku tworzyli: Maria Garbaruk, Anna Trebunia Wyrostek i Mateusz Papierz. Jak zwykle zadanie wskazania kolejnych miejsc i wyróżnień nie należało do łatwych z racji liczby przedstawień, rozpiętości pomysłów i różnic w jakości wykonań. Ostatecznie nagrodzono: 

- w kategorii najmłodszych:

1  miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Cichem

2  miejsce - „Jagódki" z Przedszkola Samorządowego w Czarnym Dunajcu

3  miejsce - „Krokusiki" ze Szkoły Podstawowej w Podszklu

wyróżnienia: „Biedronki i Motylki” z Przedszkola Samorządowego w Czarnym Dunajcu oraz „Gwiazdeczki” z Piekielnika

- w kategorii szkół podstawowych – klasy IV-VI:

1  miejsce - „Krokusy" - SP w Podszklu

2  miejsce - „Rududu" ze SP w Czarnym Dunajcu

3  miejsce – SP w Odrowążu

- w kategorii gimnazjów:

1  miejsce - ,,Gracja” z ZSPiG w Ratułowie  

2  miejsce - „Bez Nazwy" z Gimnazjum w Załucznem

3  miejsce -  „Koneser” z Gimnazjum im. JP II w Cichem

Gratulujemy najlepszym zespołom a wszystkie w imieniu organizatora -  Centrum Kultury i Promocji UG w Czarnym Dunajcu zapraszamy na kolejny konkurs za rok.

say