ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Szkolne święto w Piekielniku

2013-01-21 do 2013-02-01 // Oglądano: 1928 // Wstecz
Szkolne święto w PiekielnikuZespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Piekielniku obchodził w środę, 9 stycznia, doroczne Święto Szkoły, związane tradycyjnie z rocznicą urodzin Kornela Makuszyńskiego, patrona tamtejszych placówek.

Zaproszeni goście, uczniowie, nauczyciele i rodzice bawili się przy tej okazji na hali sportowej. Imprezami towarzyszącymi obchodom Święta Szkoły były zawody sportowe, konkursy plastyczne, literackie i muzyczne, w których brały udział szkoły podstawowe i gimnazja z terenu gminy Czarny Dunajec. Podobnie jak w poprzednich latach świętowanie rozłożono na kilka dni.

Główne uroczystości odbyły się w środę, 9 stycznia. Wzięła w nich udział Beata Palenik – przewodnicząca Rady Gminy oraz Anna Słodyczka - dyrektorka GZO w Czarnym Dunajcu. Ponadto przybyli radni powiatowi i gminni, dyrektorzy instytucji gminnych i szkół, rodzice i nauczyciele. Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu szkoły i przywitaniu zebranych przez dyrektora Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Piekielniku Bogdana Tyrybona, odbyła się główna część uroczystości. Uczniowie w programie artystycznym przypomnieli zebranym najważniejszych bohaterów książek Kornela Makuszyńskiego i ich przygody. Później wręczono nagrody w konkursach plastycznym i literackim, był także konkurs muzyczny, w którym zaprezentowało się kilkunastu wykonawców solowych i zespołowych. Bawiono się świetnie, zwłaszcza przy znanych przebojach wykonywanych przez młodych wykonawców. Wszystko wskazuje na to, że następne święto szkoły odbędzie się już za rok.

say