ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Ferie na półmetku

2013-01-21 do 2013-02-01 // Oglądano: 2347 // Wstecz
Ferie na półmetkuPołowa ferii zimowych już za nami. Statystycznie rzecz biorąc tylko nieliczni korzystają w pełni z zimowego wypoczynku. Niestety większość uczniów naszych szkół spędza ten czas w domach i to nie zawsze w sposób sprzyjający prawdziwemu odpoczynkowi.

Trudno bowiem za takowy uznać czas spędzany przed telewizorem czy monitorem komputera. Na szczęście są i tacy, którzy spędzają ferie inaczej.

Spora część naszej młodzieży angażuje się w działania pomocowe na rzecz potrzebujących. Zazwyczaj są to grupy wolontariatu powstałe w ramach kolejnych edycji projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”, choć nie tylko. Pomagają innym, opiekują się młodszymi i starszymi, dzielą własnym czasem i środkami. Przykładem takich zachowań może być działalność młodzieży z Gimnazjum w Załucznem. W tej miejscowości przebywały na zimowym wypoczynku osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami zrzeszone w Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Ich Rodzinom „Kruszynki” w Skawinie. To właśnie dla nich przygotowano specjalny program zabaw i gier, grupa teatralna pokazała przedstawienie jasełkowe a zespół regionalny zaprezentował góralskie kolędy, muzykę i taniec. Związek Podhalan podzielił się lokalnymi smakołykami – było więc uroczyście i świątecznie. Dobrze, że są tacy, którym leży na sercu troska o  potrzebujących, bo zrozumieć osoby dotknięte przez los jest bardzo trudno. Spieszmy im z pomocą, bo kiedyś sami możemy jej potrzebować.

say