ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

„SIUMNI” Z CHOCHOŁOWA KOLĘDUJĄ

2013-01-17 do 2013-01-27 // Oglądano: 2283 // Wstecz
„SIUMNI” Z CHOCHOŁOWA KOLĘDUJĄW dniach 12 i 13 stycznia 2013 roku zespół „Siumni” z Chochołowa odwiedził: Kryg i Męcinę Wielką – miejscowości położone w Beskidzie Niskim oraz Dębowiec – miejscowość leżącą na Podkarpaciu, w której znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej zwane polskim La Salette.

Na zaproszenie sołtysa wsi Kryg - Pani Krystyny Białoń oraz sołtysa wsi Męcina Wielka  - Pani Zofii Prorok zespół „Siumni” z Chochołowa wystawił w tych miejscowościach góralskie jasełka. Występy zespołu zostały niezwykle ciepło i serdecznie przyjęte przez miejscową publiczność. Spotkania te stały się również okazją do wspólnego kolędowania.

W Dębowcu zespół zwiedził Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej, poznał historię objawienia Matki Bożej w La Salette  - miejscu położonym we francuskich Alpach, a w niedzielę 13 stycznia zaśpiewał w bazylice góralskie kolędy i pastorałki.  

Wyjazd ten dostarczył wszystkim uczestnikom moc wrażeń. Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Czarny Dunajec Panu Józefowi Babiczowi za okazaną pomoc w jego zorganizowaniu.

Teresa Pilch

Linki do stron:

http://elipinki.pl/2013/01/zespol-siumni-z-chocholowa-porwal-publicznosc-w-krygu/

http://www.sekowa.info/index.php?go=12&id2=581