ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Jezdnia nie jest do zabawy

2012-11-13 do 2012-11-30 // Oglądano: 2086 // Wstecz
Jezdnia nie jest do zabawy29 października 2012 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Podszklu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu Odblaskowa Szkoła.

Organizatorami tegoż konkursu są: Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Małopolski Urząd Marszałkowski.

W tym dniu za oknami szalała śnieżna zawierucha. Mimo to w naszej szkole było barwnie, gwarnie i wesoło. Za sprawą starszych klas znaleźliśmy się w ulicznej scenerii pełnej blasków i odblasków. Z kolei mali aktorzy rozbawili nas swymi żywiołowymi przedstawieniami. Rezolutna Zeberka z Ulicznej gry nauczyła nie tylko nierozważnego Kubę przechodzenia przez jezdnię, ale również naszych przedszkolaków. Wszystkich zachwyciła kolorowa kurka, która przez nieroztropność straciła swe piórka. Nauczyła jednak widzów, by być mądrym i roztropnym w ruchu ulicznym. Wszyscy podrygiwali w rytm rapowania szóstoklasistów do piosenki Laski Odblaski. Najdłużej jednak utkwi uczniom w pamięci kabaretowy egzamin na kartę rowerowa, gdyż towarzyszyły mu gromkie śmiechy i oklaski. Uwieńczeniem akademii było rozdanie nagród i dyplomów zdobytych przez uczniów w konkursach plastycznych i konkursach wiedzy.

Wierzymy, iż podjęte i realizowane przez naszą szkołę działania w ramach Odblaskowej Szkoły przyczynią się do większego bezpieczeństwa naszych uczniów na drogach.

Halina Buczek-Biszczak


Fot. 292-3: Podsumowania konkursu Odblaskowa Szkoła w praktyczny sposób dokonali uczniowie SP w Podszklu.


Opr. Wacław Sajdak

Fot. Archiwum szkoły