ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Budowlane żniwa

2012-09-20 do 2012-10-05 // Oglądano: 3169 // Wstecz
Budowlane żniwaOkres wakacji to dla wielu czas urlopów i wypoczynku. Inaczej jest z budowlańcami – dla nich lato stanowi najlepszy a czasami jedyny z możliwych okres, w którym prowadzone są roboty budowlane czy remontowe. Tak działo się również na budowach w gminie Czarny Dunajec. W ostatnich dniach zakończyły się prace związane z rozbudową i modernizacją budynku komisariatu policji.

 Roboty w tym miejscu trwały od ubiegłego roku a ich wartość wyniosła finalnie 1 322 915,73 zł. W ramach inwestycji rozbudowano budynek o nową klatkę schodową, wykonano wymianę istotnych elementów konstrukcyjnych oraz nowe instalacje (w tym instalacje przystosowane do specyfiki pracy policji) a także dostosowano budynek o aktualnych wymogów. Powstały także dwa budynki garażowe - pięciostanowiskowy i dwustanowiskowy. Obecnie potrzebny jest już tylko odbiór straży pożarnej i Sanepidu by uzyskać ostateczną decyzję - pozwolenie na użytkowanie. Na tym jednak nie koniec, bo urząd gminy rozpoczął już realizację drugiego etap inwestycji, w ramach którego powstaną drogi, place i parkingi przy budynku. Chodzi o stworzenie szeregu miejsc parkingowych a co za tym idzie zwiększenie płynności i bezpieczeństwa ruchu w tym węzłowym punkcie miejscowości.

 

Fot.: Budynek Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu – stan aktualny.

* * *

Zakończyły się również prace przy termomodernizacji budynku Ośrodka Zdrowia w Piekielniku prowadzone od maja tego roku. Wartość inwestycji wyniosła 119 380,00 zł. W ramach inwestycji wykonano docieplenie ścian budynku wraz z wykonaniem wyprawy elewacyjnej i cokołu z płytek klinkierowych.

 

Fot.: Siedziba Ośrodka Zdrowia w Piekielniku jest cieplejsza i zyskała nowy wygląd.


Fot. i opr. W. Sajdak