ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Spisz się przez Internet!

2011-04-07 do 2011-04-20 // Oglądano: 2094 // Wstecz
Spisz się przez Internet!1 kwietnia 2011r. ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Po raz pierwszy można spisać się samemu, przez internet.

 Na stronie GUS-u znajduje się formularz - zarówno ankiety pełnej jak i podstawowej.

Aby się zalogować do systemu, trzeba najpierw skorzystać z formularza identyfikacyjnego. Po jego wypełnieniu otrzymamy hasło do ankiety. Trzeba podać również numer PESEL. Zanim jednak zdecydujemy się na wypełnienie właściwej ankiety, można zobaczyć jej wersję demonstracyjną.

Spis potrwa do końca czerwca, jednak jeśli nie spiszemy się sami do 7 kwietnia, być może do naszych drzwi zapuka rachmistrz. I nie będzie można mu odmówić odpowiedzi na pytania, chyba że zadeklarujemy wypełnienie formularza przez internet. Zwlekać można jednak tylko do 16 czerwca - wtedy też nie będzie już możliwości odłożenia wizyty rachmistrza.

Powszechny spis ludności i mieszkań w 2011r. (NSP 2011) będzie pierwszym spisem powszechnym od czasu, kiedy Rzeczpospolita Polska stała się państwem członkowskim Unii Europejskiej. Z tego faktu wynika szereg zobowiązań, m.in. konieczność dostarczenia informacji z dziedziny demograficzno – społecznej oraz społeczno – ekonomicznej, w zakresie i terminach określonych przez Komisję Europejską.

Spis powszechny dostarcza najbardziej szczegółowych informacji o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficzno – społecznej i zawodowej, a także o społeczno – ekonomicznej charakterystyce gospodarstw domowych i rodzin oraz o ich zasobach i warunkach mieszkaniowych na wszystkich szczeblach podziału terytorialnego kraju: ogólnokrajowym, regionalnym i lokalnym.