ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Stu dwudziestu jeden najzdolniejszych uczniów z terenu Gminy Czarny Dunajec otrzymało stypendia motywacyjne.

2020-06-26 do 2020-07-16 // Oglądano: 777 // Wstecz
Stu dwudziestu jeden najzdolniejszych uczniów z terenu Gminy Czarny Dunajec otrzymało stypendia motywacyjne.Z wnioskami wystąpili rodzice oraz dyrektorzy 15 szkół podstawowych z terenu Gminy Czarny Dunajec.

W roku 2020, inaczej niż w latach poprzednich- nie było uroczystej gali, na której uczniowie otrzymaliby stypendia. Ma to związek z ciągłym zagrożeniem pandemią Covid-19. Ale, jeśli tylko sytuacja się uspokoi, uroczyste spotkanie Wójta Gminy Marcina Ratułowskiego ze stypendystami odbędzie się w terminie późniejszym na sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec. Stypendia motywacyjne w imieniu Wójta Gminy Czarny Dunajec przekazali przy odebraniu świadectw dyrektorzy szkół, tak aby uczniowie mogli je wykorzystać w okresie wakacyjnym. Jednorazowe wsparcie finansowe przeznaczone jest dla najzdolniejszych uczniów i stanowi formę nagrody za ich osiągnięcia,
a także motywację do osiągania jak najwyższych wyników w przyszłości. W roku szkolnym 2019/20 aż 36 uczniom więcej udało się uzyskać średnią co najmniej 5,3, która uprawniała do otrzymania stypendium motywacyjnego, porównując do roku szkolnego 2018/19. Łączna kwota stypendiów motywacyjnych wynosi 50 000,00 zł i w całości trafi do najzdolniejszych uczniów.

 W tym roku stypendia otrzymali:

1.  uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu: Olga Cwynar, Julia Łowicka, Klaudia Bolek, Grzegorz Nowak, Emilia Zaczyńska, Adam Szaflarski, Maksymilian Mazanek, Marcel Bolek, Urszula Cwynar, Anna Mrożek, Maja Starostka, Maria Fudala, Anna Harbut, Tomasz Belicki, Agata Zachemska, Filip Legutko, Mateusz Babeł, Kinga Piotrowska, Martyna Harbut, Zofia Chlebek, Martyna Mleczek, Gabriela Stafira, Elena Mniszak, Emilia Mrożek, Edyta Limanówka, Anna Gal, Zuzanna Skoczeń, Aleksandra Skoczeń;

2. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Cichem: Mariusz Hawryła, Julia Topór, Aleksandra Topór, Krystian Tyrała, Julia Wesołowska, Amelia Kwiatkowska;

3. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Cichem: Justyna Kmin, Julia Styrczula, Angelika Wolska, Ewelina Zawodniak;

4. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Chochołowskich w Chochołowie: Anna Bobak, Marcin Bobak, Wiktoria Bazińska, Piotr Czech, Dorota Leśniak, Alicja Szuma, Weronika Kmin, Tomasz Michalczak, Gabriela Bazińska, Mateusz Maciusiak, Kazimierz Michniak;

5. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Andrzeja Knapczyka- Ducha w Czerwiennem: Adrian Staszel, Hubert Staszel;

6. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Odrowążu: Jan Stoch, Martyna Majchrowicz, Karolina Gal, Kacper Dusza, Karolina Dusza;

7. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Pieniążkowicach ze Szkołą Podstawową Filialną w Dziale: Martyna Łabuda, Przemysław Tokarz, Dawid Lipka, Oliwier Bartyzoł, Jan Tylecki;

8. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piekielniku: Natalia Czop, Karolina Świętek, Julia Małysa, Wiktoria Małysa, Kinga Basisty, Karolina Stafira, Dawid Czubar, Bartłomiej Szczerba, Natalia Szczerba;

9. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Brata Witalisa- Wojciecha Lei w Podczerwonem: Kamil Wątor, Rafał Duraj, Katarzyna Kania;

10. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Podszklu: Emilia Jagódka, Natalia Gut, Hanna Sikora, Klaudia Król;

11. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Ratułowie: Szymon Serwiński, Roksana Banaś, Jan Śmietana;

12. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Załucznem: Damian Rapacz, Karol Kusper, Aneta Myrda, Michał Fudala, Marta Domalik, Maciej Molek, Katarzyna Szymusiak, Jan Czyrnek, Kinga Czyrnek;

13. uczniowie z Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czerwiennem: Justyna Staszel, Emilia Strączek, Weronika Rzadkosz, Zuzanna Lambrecht, Alicja Jarosz, Zofia Bobak, Karolina Łowisz, Victoria Rutkowski, Patrycja Kordeczka, Natalia Polak, Karol Jarosz, Aleksandra Lassak, Anastazja Bandyk, Maria Żołnierczyk;

14. uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 SPSK im. Andrzeja Boboli w Starem Bystrem: Dominik Nowak, Sylwia Topór, Kamil Ciągwa, Maria Obrochta, Jessica Strama, Klaudia Gil, Olga Słowakiewicz, Jan Węglarczyk, Julia Pałubińska, Jan Wida;

15. uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 SPSK im. Św. Jana Pawła II
w Starem Bystrem:
Beata Opyd, Aneta Sroka, Sandra Szczypta, Daria Kowalczyk, Martyna Obrochta, Wiktoria Komperda, Kinga Boblak, Nikola Kula.

Najwyższymi stypendiami zostali uhonorowani Maja Starostka oraz Mateusz Babeł ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu, którzy w roku szkolnym 2019/20 osiągnęli średnią 6,0 ze wszystkich przedmiotów oraz Ewelina Zawodniak ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Cichem- jako laureatka Małopolskiego Konkursu Czytelniczego organizowanego pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty i Martyna Harbut ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu będąca finalistką Biblijnego Konkursu Tematycznego organizowanego również przez Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Wszystkim wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Przyznane stypendia z pewnością przyczynią się do jeszcze bardziej wytężonej pracy, a dla pozostałych uczniów będzie mobilizacją do osiągnięcia sukcesu rówieśników.