ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Apel Wójta Gminy Czarny Dunajec w sprawie epidemii koronawirusa

2020-04-06 do 2020-04-30 // Oglądano: 193 // Wstecz
Apel Wójta Gminy Czarny Dunajec w sprawie epidemii koronawirusaDrodzy mieszkańcy !
Jak dotąd w naszej Gminie nie stwierdzono osób chorych z powodu zarażenia koronawirusem. Wyrażam nadzieję, że ten stan się utrzyma, niemniej jednak podległe mi jednostki podejmują działania, które w razie pojawienia się choroby, pozwolą na skuteczne zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa i pomoc potrzebującym.

Na dzień dzisiejszy zarówno jednostki OSP jak i służba zdrowia zabezpieczone są w sprzęt i środki ochrony. Ochotnicze straże pożarne z krajowego systemu zostały wyposażone w kombinezony ochronne oraz potrzebny sprzęt do prowadzenia działań ratowniczych. Pozostałe środki ochrony, w tym kombinezony ochronne dla ośrodków zdrowia, zostały zamówione i będą rozdysponowane w najbliższym czasie.

 

APELUJĘ DO WSZYSTKICH

aby zachować wszelkie środki ostrożności. Proszę o nielekceważenie sytuacji i przestrzeganie ograniczeń, zakazów i nakazów wydanych przez Władze Państwa.

Pamiętajcie, że najważniejszym środkiem zapobiegającym rozprzestrzenieniu się koronawirusa jest izolacja, pozostawanie w domu i wychodzenie tylko w przypadku pilnych i podstawowych potrzeb. Apeluję szczególnie do rodziców o zwrócenie uwagi, aby nie dochodziło do spotkań dzieci i młodzieży. Proszę też o zaopatrzenie się w maseczki ochronne na wypadek niezbędnych wyjść z domu.

WIERZĘ, ŻE RAZEM MOŻEMY ZAPOBIEC ZAGROŻENIU !