ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Informacja o działaniach w związku z epidemią koronawirusa

2020-04-01 do 2020-04-30 // Oglądano: 412 // Wstecz
Informacja o działaniach w związku z epidemią koronawirusaW związku z różnymi, często nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi działań Gminy Czarny Dunajec podejmowanymi w związku z rozprzestrzenieniem się koronawirusa przedstawiamy informacje na temat rzeczywistej sytuacji.

W Gminie Czarny Dunajec jak dotąd nie odnotowano przypadków zachorowań spowodowanych rozprzestrzenieniem się koronawirusa. Niemniej jednak, aby zapewnić profilaktykę i bezpieczeństwo w przypadku wystąpienia choroby w naszej Gminie, Wójt Gminy oraz gminne jednostki podejmują od wielu dni stosowne działania. Na ten cel przeznaczona została z budżetu Gminy kwota 100 tys. zł, która częściowo została już wydatkowana.

Do chwili obecnej, poza dostosowaniem sposobu przyjmowania klientów w Urzędzie Gminy i pozostałych jednostkach organizacyjnych, zakupione zostały maski ochronne, rękawiczki, płyny dezynfekcyjne. Zamówione zostały również kombinezony ochronne, rękawice lateksowe i maski dla jednostek OSP. Należy pamiętać, że dostęp do specjalistycznych środków ochrony ze względu na ogromne zapotrzebowanie jest ograniczony i środki te są trudne do zdobycia.

Pracownicy Urzędu stale monitorują dostępność środków ochrony, rozeznają rynek i pozostają w kontakcie z firmami je produkującymi. Na szczególnie wyróżnienie zasługuje lokalny przedsiębiorca ze Starego Bystrego firma Gamatex Fashion Group, właściciel marki LAVARD . W chwili obecnej zakład przestawił swoja produkcję na produkowanie certyfikowanych maseczek ochronnych. Wójt Gminy Czarny Dunajec nabył już od tej firmy maseczki ochronne niezbędne do prewencji dla służb gminnych, w tym jednostek OSP. Prezes firmy Marcin Gacek jest w stanie zapewnić w krótkim czasie duże ilości maseczek na potrzeby służb gminnych i mieszkańców.