ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Informacja o zmianach organizacyjnych w Urzędzie Gminy w związku z rosnącym zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2.

2020-03-13 do 2020-03-27 // Oglądano: 430 // Wstecz
Informacja o zmianach organizacyjnych w Urzędzie Gminy w związku z rosnącym zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2.Wójt Gminy Czarny informuje, że wprowadzone zostaną zmiany organizacyjne dotyczące funkcjonowania Urzędu Gminy Czarny Dunajec. Zmiany spowodowane są rosnącym zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2.

Ze względu na rozprzestrzenianie się wirusa poprzez bliski kontakt z innymi osobami, ograniczenie wizyt we wszelkich instytucjach, urzędach i innych miejscach przebywania ludności, ma istotne znaczenie zapobiegawcze i będzie wyrazem poczucia naszej wspólnej odpowiedzialności.

Od dnia 16 marca 2020 r. Urząd Gminy przyjmował będzie mieszkańców i innych zainteresowanych od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30 (godziny pracy
w poniedziałek nie będą wydłużone do godziny 18:00!).

Załatwiane będą wyłącznie sprawy pilne nie cierpiące zwłoki ! W szczególności dotyczy to wydawania aktów zgonu oraz wydawania dowodów osobistych.

Aby wejść do Urzędu należy korzystać z dzwonka przy drzwiach budynku. Strony w sprawach pilnych i niecierpiących zwłoki będą przyjmowane na parterze. Kasa Urzędu nie będzie czynna, dlatego wpłat wszelkich należności należy dokonywać na konto Urzędu nr 30 8792 0008 0000 0000 2828 0001!

Zachęcam również do korzystania z elektronicznej formy załatwienia spraw, w szczególności poprzez skrzynkę ePUAP, z wykorzystaniem tzw. profilu zaufanego lub podpisu elektronicznego (https://epuap.gov.pl/wps/portal/epuap). Potwierdzenie profilu można uzyskać w naszym Urzędzie, jak również w bankach, urzędach skarbowych, w innych urzędach gmin. Kontakt w tej sprawie – tel. 18 26135 40. Przypominam również o możliwości korzystania z platformy podatkowej ebom, znajdującej się na stronie internetowej Urzędu (https://ebom.czarny-dunajec.pl).

Ponadto zwracam się z prośbą do wszystkich osób przybyłych do Gminy z zagranicy, z terenów o podwyższonym ryzyku zachorowań, o ograniczenie kontaktów z innymi osobami do minimum i zwracanie uwagi na wszelkie objawy zbliżone do objawów SARS-CoV-2. Bezwzględnie zalecana jest 14-dniowa domowa kwarantanna. Jednocześnie w przypadku zaobserwowania objawów mogących świadczyć o zarażeniu, proszę o niezwłocznie zgłaszanie się do wskazanych punktów:

https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/wykazy-placowek-udzielajacych-swiadczen-w-zwiazku-z-przeciwdzialaniem-rozprzestrzenianiu-koronawirusa,7624.html

Przypominam o rządowej stronie internetowej, na której znajdziecie państwo najważniejsze informacje na temat koronawirusa:

https://www.gov.pl/web/koronawirus