ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Wieści ze szkoły i przedszkola „Na Skałce” w Starem Bystrem

2020-03-05 do 2020-03-19 // Oglądano: 72 // Wstecz
Wieści ze szkoły i przedszkola „Na Skałce” w Starem Bystrem„Książka i pączek dla Marysi, ciacho dla Danielka” O tym, że uczniowie szkoły mają wielkie serca przekonaliśmy się już podczas akcji charytatywnych „Ciacho dla Danielka” oraz „Pączek i książka dla Marysi.”

Dzieci i młodzież zaangażowały się w pomoc małej Marysi Miąsko, która choruje na SMA – rdzeniowy zanik mięśni oraz wspomogły Danielka, który dzielnie walczy z nowotworem. Choroba powoli odbiera im życie… Nie mogliśmy przejść obojętnie obok tak wielkiej tragedii, dlatego zorganizowaliśmy akcje, które miały na celu zebranie funduszy materialnych, tak bardzo potrzebnych na leczenie. Można było nabyć książki z różnorakich gatunków oraz coś słodkiego na ząb. Udało się nam zebrać, aż 647 złote 45 groszy dla Marysi i 620 złotych dla Danielka! Mistrzostwo! Dziękujemy z całego serca!
Nasza codzienność w szkole wcale nie jest szara i monotonna, na polskim nie musi być nudno! Wszakże człowiek przyswaja tylko te treści, które go zaciekawią. Nudzie postanowiliśmy powiedzieć stanowcze NIE! Zainspirowani lekturą „opowieści z Narnii” ruszyliśmy w poszukiwania naszej własnej Narnii w Starem Bystrem. Cóż to była za pyszna przygoda! Na naszej drodze zobaczyliśmy znaki, które zaprowadziły nas do zamku Jadis, widzieliśmy sanie Mikołaja oraz spotkaliśmy samego Maugrima! Takie rzeczy tylko u nas!
Jako, że w naszych klasach edukują się przyszłe nauczycielki, żal byłoby nie skorzystać z ich umiejętności! I tak w rolę nauczycielek wcieliły się Sandra Szczypta z klasy 5 oraz Wiktoria Komperda i Natalia Strama z klasy 6. Wróżymy im wielki sukces pedagogiczny!

W ramach akcji „ARiMR wspiera dzieci”, nasza szkoła i przedszkole otrzymało mnóstwo zestawów gier edukacyjnych, które na ręce pani dyrektor Krystyny Rychtarczyk-Szczypty przekazał kierownik nowotarskiej placówki ARiMRpan Maciej Tylka. Taka niespodzianka ogromnie ucieszyła nie tylko wszystkie dzieci, ale i nauczycieli, gdyż rozmaite gry dostosowane są do dzieci w każdym wieku, więc skorzystają z nich wszyscy, od najmłodszych do najstarszych. Taka forma zajęć- nauka przez zabawę – jest najlepszym sposobem efektywnego przyswajania wiedzy, a liczne otrzymane gry zapewne wykorzystamy jako cenne pomoce dydaktyczne. Serdecznie dziękujemy za tak wartościowe prezenty.