ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Rozlicz PIT w Gminie Czarny Dunajec

2020-02-04 do 2020-02-29 // Oglądano: 247 // Wstecz
Szanowni Państwo,

Początek roku to okres składania deklaracji podatkowych PIT do Urzędu Skarbowego. Od tej pory ustawodawca daje Państwu możliwość wyboru, w jaki sposób rozliczymy swój zeszłoroczny dochód: składając deklarację samodzielnie, albo korzystając z usługi Twój e-PIT, w której mamy możliwość zmiany wszelkich danych, a sam PIT zostanie rozliczony automatycznie.
Niezależnie od formy rozliczenia, którą Państwo wybierzecie wypełniając w odpowiedni sposób swoją deklarację podatkową możecie wesprzeć swoją lokalną wspólnotę. Dalszy rozwój Gminy Czarny Dunajec jest możliwy dzięki zaangażowaniu wielu osób, którym jej los leży na sercu, jednak przede wszystkim jej Mieszkańców. Największym, corocznym wpływem do budżetu gminy są dochody z PIT, które Skarb Państwa przekazuje gminom według wypełnionych ze względu na miejsce zamieszkania deklaracji podatkowych. Dzięki nim gmina może rozwijać się, tworzyć plany zagospodarowania przestrzennego, inwestować w drogi, oświetlenia, kanalizację, czy zaciągać zobowiązania długoterminowe. Obecna sytuacja finansowa naszej gminy jest trudna. Wierzę jednak, że przy zaangażowaniu Mieszkańców, Sołtysów, Radnych i całej lokalnej społeczności gminnej stopniowo nasza piękna gmina zacznie się rozwijać, a inwestycje, na które wszyscy Państwo czekają będą mogły być realizowane zgodnie z planami.

Zwracam się do Państwa, Mieszkańców z ogromną prośbą o wypełnienie zeznania o wysokości osiągniętego dochodu w roku podatkowym 2019 z podaniem miejsca zamieszkania w Gminie Czarny Dunajec. Takie wypełnienie deklaracji nie niesie za sobą żadnych zmian w kwestii zameldowania, a będzie ogromnym wsparciem dla dalszego rozwoju Gminy Czarny Dunajec. Z całego serca wierzę, że Wspólnie będziemy budować piękną i bogatą Gminę.

Wójt Gminy Czarny Dunajec

Marcin Ratułowski