ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Ekologiczny konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży z gminy Czarny Dunajec

2019-12-17 do 2020-01-09 // Oglądano: 502 // Wstecz
Ekologiczny konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży z gminy Czarny DunajecZ przyjemnością pragniemy poinformować, że “Ekologiczny konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży z gminy Czarny Dunajec” realizowany w ramach projektu pn.” AZBEST-STOP! Likwidacja azbestu na terenie gminy Czarny Dunajec” został rozstrzygnięty!
W ramach konkursu zgłoszono aż 206 prac których autorami były dzieci z terenu naszej gminy w wieku od lat 6-ciu  do lat 15-stu. Dzieci zaprezentowały różne techniki plastyczne i wykazały kreatywność w tematyce obrazującej zagadnienia ochrony środowiska. Jak się można domyśleć wybór z tak licznego grona młodych artystów 10-ciu prac nie był łatwa i niejednokrotnie decydowały detale. Jury dokonało wyboru dziesięciu najwyżej ocenionych prac, których autorzy zostaną nagrodzeni nagrodami głównymi tj. tabletami. Natomiast wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie otrzymają nagrody pocieszenia.  Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie całego konkursu oraz pomoc dzieciom w zapoznaniu się z tematyką konkursu i poszerzeniem wiedzy o szkodliwości azbestu.
 
Przypominamy, że gmina Czarny Dunajec realizuje projekt związany z bezpłatnym  demontażem i utylizacją azbestu od mieszkańców. Jest ostatni czas gdzie mieszkańcy nieodpłatnie mogą usunąć tę szkodliwą substancję z dachów swoich posesji. Pamiętajmy – azbest jest niezwykle szkodliwy i odpowiada za powstawanie wielu chorób nowotworowych. Nie narażajmy siebie i innych na tak poważne ryzyko – bądźmy odpowiedzialni za zdrowie i życie każdego człowieka.

Zwycięzcami konkursu zostali:
 
W kategorii wiekowej 6-9 lat:
 

1) Autor pracy: Ewa Kowalik lat 9

2) Autor pracy: Marcin Turski lat 8

3) Autor pracy: Paulina Głąbińska lat 6

 
W kategorii wiekowej 10 – 12 lat:
 

1) Autor pracy: Dominika Szwajnos lat 12

2) Autor pracy: Sandra Szczypta lat 10

3) Autor Pracy: Aneta Myrda lat 10

4) Autor pracy : Natalia Sroka lat 12

 

W kategorii wiekowej 13-15 lat

1) Autor pracy: Denys Niedzielskyi lat 14

2) Autor pracy: Amelia Miętus lat 13

3) Autor pracy: Natalia Kapuściak lat 13


 
 

Projekt pn. „Azbest – stop! Likwidacja azbestu na terenie gminy Czarny Dunajec” jest współfinansowany w ramach działania 5.2 – Rozwijanie systemu gospodarki odpadami – Poddziałanie 5.2.2 Gospodarka odpadami – spr Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020


pdfProtokół
Dodano: 2019-12-17 15:10:59Pobrano: 59 // 0.44 MB