ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy "Rusz głową" rozstrzygnięty!

2019-12-11 // Oglądano: 202 // Wstecz
Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy "Rusz głową" rozstrzygnięty!4 grudnia 2019 roku sala widowiskowa CKiP w Czarnym Dunajcu zapełniła się uczestnikami V Edycji Gminnego Konkursu Matematyczno - Przyrodniczego "Rusz głową". Organizatorem wydarzenia była SP im. ks. prof. J. Tischnera w Ratułowie.

Uczniowie klas IV – VI z jedenastu szkół stanęli do rywalizacji o tytuł najlepszej drużyny. I miejsce zajęły: Natalia Strama, Martyna Obrochta i Wiktoria Komperda z PSP nr 2 im. św. Jana Pawła II w Starem Bystrem. Na miejscu II znalazła się drużyna ze szkoły w Piekielniku, a uczniowie SP nr 2 w Cichem zajęli III miejsce.

W tym samym dniu ogłoszone zostały wyniki Konkursu Multimedialnego „Segregujesz - Edukujesz”, którego współorganizatorem było CKiP w Czarnym Dunajcu. Jury przyznało I miejsce Roksanie Banaś i Oliwii Michniak ze SP w Ratułowie. Miejsce II zajęła prezentacja przygotowana przez Aleksandrę i Zuzannę Skoczeń ze SP w Czarnym Dunajcu.

Dodatkową atrakcją spotkania był występ uczniów klasy II SP z Ratułowa, którzy pod kierunkiem pani Bernadetty Cieśli przygotowali przedstawienie o charakterze bajki ekologicznej pt. "Leśna opowieść". Mali aktorzy przypomnieli, jak ważny jest szacunek do przyrody i jak o nią należy dbać. Zwrócili uwagę na zasady segregacji odpadów.

Imprezę uświetnili swą obecnością: wizytator Bronisław Stoch, dyrektor GZO Iwona Wontorczyk, dyrektor CKiP Małgorzata Kulawiak, przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Czepiel i kierownik Referatu Geodezji i Ochrony Środowiska Mariusz Hajduk.Patronat honorowy nad konkursami objęli: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie oraz Wójt Gminy Czarny Dunajec.

Edyta Banaś