ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Ach, co to był za dzień!

2019-12-10 do 2019-12-24 // Oglądano: 184 // Wstecz
Ach, co to był za dzień!Wyjątkowym dniem dla naszej wspólnoty ze Skałki był czwartek – 5 grudnia 2019 r., gdyż wtedy obchodziliśmy Święto Patronalne Szkół SPSK.

Uroczystości rozpoczęliśmy od Szkolnych eliminacji XLIV Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia – Florka. Zostali wyłonieni zwycięzcy: Justyna Murzydło, Maja Takuśki, Julia Byrska, Sandra Szczypta, Klaudia Stopka i Krystian Ligas. Będą oni reprezentować naszą szkołę na szczeblu gminnym w Czarnym Dunajcu. Gratulujemy i życzymy połamania języka!

Następnie zawitał do nas z wizytą Św. Mikołaj. Każdy uczeń i nauczyciel otrzymał paczuszkę. Dziękujemy Drogi Święty Mikołaju!O godzinie 10.30 wyruszyliśmy na uroczystą Mszę Świętą, aby modlić się i dziękować Matce Bożej Niepokalanej za nasze rodziny, nauczycieli, uczniów, pracowników i Szkoły Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Częstochowie.

Po Eucharystii przeszliśmy do szkoły, gdzie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów VII Gminnego Konkursu „Pocztówka z okazji Narodowego Święta”. Towarzyszyli nam zacni goście – między innymi: dyrektor GZO w Czarnym Dunajcu Pani Iwona Wontorczyk, dyr. CKiP w Czarnym Dunajcu Pani Małgorzata Kulawiak, Pani Barbara Jędrysko – żona śp. Tadeusza Jędrysko projektanta kaplicy i ołtarza głównego „Na Skałce ” w Starem Bystrem, sołtys naszej wsi Pan Sławomir Czerwiński oraz Radny wsi Stare Bystre Pan Bartłomiej Bednarz, a także dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu gminy Czarny Dunajec, opiekunowie, rodzice i laureaci w/w konkursu.

Mieliśmy również okazję wysłuchać niezwykłego koncertu Pani Katarzyny Chęsy. Cóż za głos! Cóż za talent ! Po oficjalnych uroczystościach zaproszeni goście i organizatorzy udali się na poczęstunek. Dziękujemy i zapraszamy za rok!