ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Castorama, piernik i dawne zawody

2019-12-09 // Oglądano: 163 // Wstecz
Castorama, piernik i dawne zawodyPrzedszkole Samorządowe idzie chyba na rekord organizowania zajęć w plenerze. W ostatnich dniach dzieciaki wyjeżdżały kilkakrotnie Nowy Targ. Grupa "Biedronek" odwiedziła Muzeum Podhalańskie w Ratuszu w Nowym Targu. Dzieci mogły zapoznać się z dawnymi zawodami, sposobem wyrabiania przedmiotów. Najmłodsi poszukiwali odpowiedników do narzędzi takich jak hebel, pług, różnego rodzaju przedmioty użytku domowego dawniej i dziś.

 

Stare maszyny fascynowały dzieci, chętnie zadawali pytania. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała dzieciom tak, że nie chciały wychodzić z muzeum.

 

To nie koniec atrakcji. Były i warsztaty bożonarodzeniowe połączone z pogawędką na temat tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. Dzieci mogły poznać historie zabudowy Nowego Targu.

Następnie dekorowali pierniczki lukrem. Każde dziecko mogło zabrać swój pierniczek do domu.

 

Do miasta pojechała także Grupa „Jagódek na zajęcia majsterkowania w Castoramie. Tym razem, niespodzianką było robienie lokomotywy z wagonikiem. Ta wspaniała zabawa i samodzielne wykonanie oraz ozdobienie zabawki sprawiły radość każdemu dziecku.