ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Korowód Świętych w Czerwiennem

2019-12-02 do 2019-12-16 // Oglądano: 171 // Wstecz
Korowód Świętych w Czerwiennem25 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 im. Andrzeja Knapczyka –Dycha w Czerwiennem po raz siódmy odbył się Korowód Świętych.

Pani dyrektor Maria Miętus na wstępie podziękowała uczniom i ich rodzicom podkreślając, że to dzięki nim możemy przypomnieć sobie naszych świętych patronów, o których na co dzień mało pamiętamy. Zaznaczyła, że Korowód Świętych angażuje całe rodziny w przygotowanie strojów i atrybutów świętych, co też wpływa bardzo korzystnie na wychowanie młodzieży i jako pierwsza zaprezentowała bł. Marię Beltrame Quattrocchi.

Podczas prezentacji uczniowie wykazali się zaskakującą pomysłowością i wiedzą podczas przedstawiania wybranego przez siebie świętego. W tegorocznym korowodzie wziął również udział oddział przedszkolny oraz dzieci z zerówki. Wszystkie maluchy prezentowały się znakomicie. Podobnie jak w poprzednich latach wśród prezentujących nie zabrakło też nauczycieli. Po występie, uczniowie ruszyli w barwnym korowodzie na przemarsz w Czerwiennym. Pogoda, mino daty w kalendarzu, dopisała i nie ma się co dziwić, bo tego dnia wszystko im sprzyjało.

Jak zawsze Korowód Świętych poprzedził konkurs plastyczny i literacki, a praca jury nie była łatwa. Nagrodzone prace zostały wysłane do ogólnopolski konkursu i teraz wszyscy z niecierpliwością czekają na wyniki.