ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Misjonarki z Kenii

2019-12-02 do 2019-12-16 // Oglądano: 237 // Wstecz
Misjonarki z Kenii18 listopada 2019 r. z inicjatywy p. Kamili Adamczyk w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Cichem odbyło się niezwykłe spotkanie. Odwiedziły nas misjonarki – Siostry ze zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawiera.
Poprzez godzinne spotkanie w poszczególnych grupach wiekowych ( 0- IV SP, V – VIII SP) przybliżyły nam sytuacje chrześcijan w Nigerii. Siostry misjonarki opowiedziały o tym jak wygląda życie i praca misjonarza oraz o trudnościach, z którymi spotykają się chrześcijanie w Nigerii. Spotkanie było fascynujące: siostry pokazywały zdjęcia oraz przedmioty i stroje z krajów misyjnych, opowiadały o życiu rówieśników w tym kraju, także o prześladowaniach, z którymi spotykają się chrześcijanie na tym terenie. Zachęcały do adopcji dziecka z terenów misyjnych, można było również wesprzeć misje poprzez zakup różańców. Bez wątpienia spotkanie to pokazało uczniom jak wiele trzeba modlitwy i pracy, aby Ewangelia dotarła do wszystkich zakątków świata. Cieszymy się z tego spotkania, które niezwykle wszystkich ubogaciło i pozwoliło zrozumieć rzeczywistość misjonarzy.

Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło zbiórkę na potrzeby misji. Kilka dni przed spotkaniem odbyła się akcja charytatywna, z której dochód został ofiarowany Misjonarkom wraz z drobnymi upominkami. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć tak ważną inicjatywę.