ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

NOWE ZASADY SEGREGACJI ODPADÓW OD 1 STYCZNIA 2020 ROKU

2019-11-27 do 2019-12-31 // Oglądano: 10676 // Wstecz

Urząd Gminy Czarny Dunajec informuje mieszkańców, że od dnia 1 stycznia 2020 roku będzie obowiązywać nowy system segregacji odpadów komunalnych na pięć frakcji, według poniższego schematu:


Oddawając odpady komunalne poszczególnych frakcji, należy pamiętać, aby każdy worek lub pojemnik miał naklejony indywidualny kod kreskowy.


ODPADY WIELKOGABARYTOWE – odbiór odbywać się będzie dwa razy w roku w sezonie wiosennym i jesiennym w terminach, o których tut. Urząd poinformuje mieszkańców poprzez podanie ogłoszenia do publicznej wiadomości na stronie internetowej oraz do Parafii.

CHEMIKALIA, ODPADY NIEBEZPIECZNE ORAZ PROBLEMATYCZNE – odbiór odbywać się będzie raz na kwartał w terminie, o którym tut. Urząd poinformuje mieszkańców poprzez podanie ogłoszenia do publicznej wiadomości na stronie internetowej oraz do Parafii.

ZUŻYTE BATERIE można oddawać do pojemników znajdujących się w punktach handlowych i placówkach oświatowych oraz w Urzędzie Gminy Czarny Dunajec.

PRZETERMINOWANE LEKI  można oddawać do specjalnych pojemników ustawionych w Ośrodkach Zdrowia na terenie Gminy.

 

W worki koloru czarnego należy zaopatrzyć się indywidualnie, natomiast pozostałe worki do segregacji, mieszkańcy otrzymają w ramach opłaty za uiszczoną opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

 

Pojemniki i worki należy wystawić na poboczu drogi najpóźniej do godziny 7:00 w dniu wywozu.

 

Zabrania się wrzucania  do worków/pojemników gorącego popiołu oraz odpadów niebezpiecznych. Zaleca się oczyszczenie silnie zabrudzonych opakowań i opróżnienie ich z zawartości.


W celu uzyskania szerszych informacji można skontaktować się z pracownikami Referatu Komunalnego tut. Urzędu Gminy pod nr telefonu 18 26 135 40 wewn. 54. Siedziba Referatu Komunalnego znajduje się przy ul. J. Piłsudskiego 4.


pdfUlotka
Dodano: 2019-11-27 14:28:32Pobrano: 845 // 1.35 MB