ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Gang Słodziaków w Podszklu

2019-11-22 do 2019-12-13 // Oglądano: 209 // Wstecz
Gang Słodziaków w PodszkluW dniu 19 listopada w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Podszklu zakończyły się prace w ramach akcji „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, które trwały cały miesiąc.

Głównym celem akcji było inspirowanie dzieci do codziennego czytania i obudzenie w nich odpowiedzialności za środowisko naturalne. Czytanie odgrywa w życiu wielką rolę i ograniczenie się tylko do jednego dnia to zdecydowanie za mało. Akcję zorganizowały: bibliotekarka Lucyna Hosaniak oraz nauczycielki klas O-III. Ponieważ wszyscy kochają Słodziaków, dlatego w akcjach uczestniczyli uczniowie całej szkoły. Jednak najwięcej pracy włożyło 11 uczniów klasy II wraz z wychowawcą Małgorzatą Federak.

Natomiast w dniu 13 listopada w Dniu Głośnego Czytania zaproszono do czytania przewodniczącego Rady Gminy Czarny Dunajec pana Tadeusza Czepiel. Na spotkaniu z najmłodszymi przeczytał rozdział „Królestwo” oraz zasadził przed budynkiem szkoły dwa Magiczne Drzewa przy pomocy przewodniczących klas I-VIII.

To niejedyne zadania, które realizowano. Niektóre działania były dość pracochłonne, więc wymagały zaangażowania uczniów, nauczycieli i rodziców. Najwięcej energii i serc zostało włożonych do wykonania głównych bohaterów serii książek o Gangu Słodziaków oraz utworzenia Drzewa Słodziaków. Do obu prac użyto tylko i wyłącznie surowców wtórnych. Dzieci zaskoczyły swą pomysłowością i kreatywnością nawet samego Pana Przewodniczącego. Dużo radości sprawiło też najmłodszym wykonanie m.in. „Królowej recyklingu” i założenie „Lasu w słoiku”. Wybrano najładniejszą odznakę tzw. „Przypominajkę Ekologiczną”, którą umieszczono w widocznym miejscu w szkole oraz w sklepach.