ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Mały miś, druk i majsterkowanie

2019-11-18 do 2019-11-30 // Oglądano: 159 // Wstecz
Mały miś, druk i majsterkowaniePrzedszkolaki z Przedszkolaka Samorządowego w Czarnym Dunajcu nie narzekają na brak dodatkowych zajęć czy wyjazdów poza swoją siedzibę. Mały miś w świecie wielkiej literatury 2019 to międzynarodowy projekt edukacyjny, którego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa u dzieci W ramach tego projektu dzieci z przedszkola - grupa Motylki Biedronki i Jagodki będą brały udział w module Mały miś - czytające przedszkolaki Koordynatorem projektu jest Aneta Karkula. Projekt rozpoczął się w czarnodunajeckim przedszkolu 30.10.2019r.

 

Najstarsza grupa Jagódki wybrała się do Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu. Dzieci mogły zobaczyć oryginalne maszyny do druku oraz zapoznać się z dawnymi technikami i procesem druku.

 

Natomiast dzieci z grupy "Biedronki" uczestniczyły w warsztatach z majsterkowania w nowotarskiej Castoramie. Każde dziecko otrzymało elementy do składania budki dla ptaków. Największą radością było wbijanie gwoździ, i to jak młotki poszły w ruch. Gdy budki były już gotowe, przyszedł czas na dyplomy i niespodzianki. Dzieci mogły zabrać budki do domu. Zajęcia przeprowadzono bardzo ciekawie, dzieci wcale nie chciały wracać. Były bardzo zaangażowane w ozdabianie budek.