ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Przedszkolaki dla Niepodległej

2019-11-12 do 2019-11-26 // Oglądano: 231 // Wstecz
Przedszkolaki dla NiepodległejByły śpiewy dla Niepodległej, kotyliony w barwach narodowych i wiele innych akcentów. Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego świętowały 101 rocznicę wolnej Polski.

Dzieci z grupy "Jagódki" i "Biedronki" brały udział w Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej im. Feliksa Gwiżdża w Odrowążu. Zespół "Wesoła gromadka" otrzymał nagrodę Dyrektora CKIP Czarny Dunajec za piosenkę "Wojenko, Wojenko", a solistka Madzia Knechta I miejsce za piosenkę "Rozkwitały pąki białych róż". Zaś z grupy "Biedronki" Ania Zmarzlińska i Bartłomiej Ramski zdobyli II miejsce jako duet za piosenkę "11 Listopada". Dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękny śpiew i życzymy dalszych sukcesów.

 

Z kolei w przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji 11 Listopada, dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola ubrane na galowo. Wraz z nauczycielami wykonały flagi oraz kotyliony. Każda z grup zaprezentowała wiersz patriotyczny i piosenkę. Dzieci zaśpiewały cztery zwrotki hymnu. Taka uroczystość to budowanie wśród dzieci tożsamości narodowej, a także dbanie o nasze symbole narodowe.