ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Liceum z patronem

2019-10-24 do 2020-05-01 // Oglądano: 462 // Wstecz
Liceum z patronemLiceum Katolickie w Czarnym Dunajcu ma już patrona, został nim św. ks. Jan Bosko. Uroczystości z tym związane miały miejsce 24 października.

Najpierw była Msza św., potem zaproszeni goście przeszli do budynku szkoły. Wśród nich był metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, władze czarnodunajeckiego samorządu. Do Czarnego Dunajca dojechały władze Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, które prowadzi szkołę. W murach szkolnych gości podejmowali uczniowie oraz dyrektor Teresa Dziwisz. Obecna była również Bożena Bryl, dyrektor nowotarskiej delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty.

Wcześniej, w czasie Mszy św. abp Jędraszewski poświęcił sztandar szkoły.

Katolicka szkoła średnia ma wiele lat tradycji w Czarnym Dunajcu, wcześniej prowadzili ją księża salezjanie, obecnie - od kilku lat Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich. Jak wspominała dyrektor placówki początkowo do I klasy LO uczęszczało 7 osób, obecnie w szkole kształci się ponad 70 uczniów.

Postać św. ks. Jana Bosko w programie artystycznym przedstawili uczniowie. Zaś życzeń i prezentów od gości nie było końca. Wspólne świętowanie zakończył uroczysty obiad i poczęstunek dla młodzieży.