ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Modlitwa u Kalwaryjskiej Pani w deszczu jesiennych liści

2019-10-24 do 2019-11-14 // Oglądano: 351 // Wstecz
Modlitwa u Kalwaryjskiej Pani w deszczu jesiennych liściTak najkrócej można opisać pielgrzymkę uczniów klas I-VII Szkoły Podstawowej w Chochołowie do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbyła się w piątek 18 października.

Rozpoczęła się ona od drogi krzyżowej. Rozważania poszczególnych stacji, prowadzone przez zakonnika, zachęcały wszystkich uczniów do aktywnego udziału, a ponadto przebiegały w przepięknej scenerii. Dzięki temu nikt nie odczuwał zmęczenia (nawet podczas ostatnich stacji, które wymagały wyjścia na kalwaryjską Golgotę). Promienie słońca i deszcz opadających z drzew jesiennych liści potęgował niezwykłość tego miejsca, tak chętnie odwiedzanego przez pątników nie tylko z całej Polski, lecz również z różnych stron świata.

Całość przeżyć duchowych dopełnił udział we Mszy Świętej odprawionej przed cudownym obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej. Uczniowie mieli także okazję zwiedzić klasztor, poznać jego historię oraz przebywać w pomieszczeniach, w których mieszkał najsłynniejszy kalwaryjski pątnik – Karol Wojtyła (Jan Paweł II). Warto pamiętać także o tym, że właśnie w Kalwarii Zebrzydowskiej Jan Paweł II odprawił ostatnią Mszę Świętą w swojej ojczyźnie. Pielgrzymka uczniów do Kalwarii Zebrzydowskiej, dzięki ciekawym opowieściom przewodnika, stanowiła dopełnienie obchodzonego w szkole dwa dni wcześniej Dnia Papieskiego.