ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Dzień Wolontariusza

2019-10-08 do 2019-10-22 // Oglądano: 205 // Wstecz
Dzień WolontariuszaNiedawno w Szkole Podstawowej im. Brata Witalisa w Podczerwonem miał miejsce Dzień Wolontariusza. W jego ramach wolontariusze ze szkoły kwestowali przed kościołem , zbierając pieniądze na rzecz Fundacji im. Adam Worwy z Nowego Targu i obdarowując darczyńców cebulkami żonkili, a 3 października został ogłoszony w Szkole Podstawowej im. Brata Witalisa w Podczerwonem Dniem Wolontariusza.

Korytarze zaroiły się ubranymi na żółto uczniami. Kluczowym momentem było spotkanie z Karolem Batkiewiczem - podopiecznym Fundacji im. Adama Worwy w Nowym Targu. Karol cierpi na rzadką chorobę i porusza się na wózku inwalidzkim. Nie przeszkadza mu to być radosnym trzynastolatkiem zarażającym radością każdego, kogo spotka. Karol dzięki inicjatywie fundacji mógł udać się do Manchesteru na mecz swojej ukochanej drużyny. Opowiedział uczniom o sobie, swoich zainteresowaniach hokejem i piłką nożną. Komentując film ze swojej podróży w Anglii opowiedział o kibicowaniu i o tym, ze jego ulubiony zawodnik Sergio Agüero w tym meczu strzelił hat tricka.

Potem nastąpiło wielkie świętowanie 10-lecia Fundacji im. A. Worwy, z którą nasza szkoła współpracuje od początku, czyli już 10 lat. Uczniowie zostali poczęstowani cukierkami, a Karol dostał drobny upominek. Na zakończenie wszyscy uczniowie wzięli cebulki tulipanów, wrzucając datki do puszek i poszli tłumnie posadzić kolejne "Pole Nadziei" na trawniku szkolnym. Zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla osób terminalnie chorych.