ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Kolejne dofinansowanie dla Gminy Czarny Dunajec na tworzenie dla mieszkańców stref rekreacyjnych.

2019-09-20 do 2019-10-04 // Oglądano: 375 // Wstecz
Kolejne dofinansowanie dla Gminy Czarny Dunajec na tworzenie dla mieszkańców stref rekreacyjnych.W dniu 20 września 2019 roku Wójt Gminy Czarny Dunajec wraz z Prezesem oraz Skarbnikiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Ratułowie Dolnym podpisali umowę na dofinansowanie zadania pn. : „Urządzenie strefy rekreacyjnej w Ratułowie – miejsca integracji pokoleń dla zachowania lokalnego dziedzictwa” w ramach poddziałania 19.2 „ Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014 - 2020.

Na ten cel pozyskano 249 942,00 zł co stanowi 100% zaplanowanych kosztów inwestycji.

Mieszkańcy Ratułowa jak również całej gminy i turyści już w przyszłym roku będą się cieszyć nowym miejscem rekreacyjnym przystosowanym do aktywnego spędzania czasu , podnoszenia świadomości kulturowej i przyrodniczej. Powstanie też strefa z torem przeszkód MDP, która umożliwi jeszcze lepsze przygotowanie strażaków do akcji ratowniczych jak i zawodów strażackich.

W ramach projektu zaplanowano rozwój ogólnodostępnej niekomercyjnej infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej poprzez modernizację ogólnodostępnego centrum kulturalno-rekreacyjnego w miejscowości Ratułów. Dzięki realizacji operacji i wykonaniu prac porządkowych, modernizacyjnych i inwestycyjnych, OSP przyczyni się do zachowania lokalnej tradycji ale również miejsce to rozszerzy swoją funkcjonalność jako miejsce integracji pokoleń zarówno poprzez wymianę wiedzy, wspólnemu aktywnemu spędzaniu czasu w strefie ćwiczeniowej czy też miejscem edukacji poprzez przekazywanie wiedzy historycznej o tradycji lokalnej OSP.

W ramach projektu zakupione i zamontowane zostaną urządzenia sportowe tj.

- wyciąg górny + piechur/biegacz,

-  rower + orbitek eliptyczny,

- trenażer bicepsa + wyciskanie,

- prasa nożna + ławka,

- podciąg nóg + jeździec,

- narciarz+podnosiciel nóg

oraz ławki, stół do gier planszowych, altanka, tor przeszkód MDP, oświetlenie z instalacją fotowoltaiczną, monitoring, ogrodzenie.

Głównym celem operacji jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez utworzenie strefy rekreacyjno- sportowej w miejscowości Ratułów.