ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Bliżej Tatr

2019-09-12 do 2019-09-26 // Oglądano: 246 // Wstecz
Bliżej TatrOd sześciu lat Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Cichem współpracuje z Tatrzańskim Parkiem Narodowym w ramach projektu „Bliżej Tatr”.

Głównym założeniem projektu jest wychowywanie młodego pokolenie Podhalan, które rozumie korzyści wynikające z istnienia parku narodowego i widzi potrzebę ochrony unikalnego dziedzictwa przyrodniczego. Tym razem „bliżej Tatr” znalazła się klasa VI, która wybrała się na Kasprowy Wierch. Krótką relację z tej wyprawy napisała uczennica Angelika Wolska.

Dnia 10 września 2019r. nasza klasa VI wraz z równoległą klasą ze Szkoły Podstawowej w Chochołowie wybraliśmy się na Kasprowy Wierch w ramach projektu ,, Bliżej Tatr ". Pogoda dopisała- było słonecznie i ciepło. Spod budynku szkoły wyjechaliśmy około godz. 8 rano, zabierając po drodze w Chochołowie młodzież z tamtejszej szkoły. Około 9:00 dotarliśmy do Kuźnic, skąd wyjechaliśmy kolejką na Kasprowy Wierch ( z przesiadką na Myślenickich Turniach - stacja pośrednia).

Górna stacja znajduje się na wys. 1959m n.p.m tj. 28 m poniżej szczytu. Oglądaliśmy piękną panoramę Tatr i po zrobieniu zdjęć, ruszyliśmy w kierunku schroniska Murowaniec, gdzie odpoczęliśmy około pół godziny, zjadając śniadanie. Po odpoczynku ruszyliśmy z powrotem szlakiem do Kuźnic. Przed wyjściem przewodnik poinformował nas o zasadach bezpiecznego poruszania się na górskich szlakach, pod hasłem: ,, na szlaku są też inni turyści". Schodzenie w dół wcale nie było takie proste. Trzeba było uważać, patrząc pod nogi, aby nie zrobić krzywdy sobie i innym. Ta droga zajęła nam około 2 godzin. Byliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.

Angelika Wolska

fot. SP CICHE 2