ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Początek roku szkolnego z premierem

2019-09-02 do 2019-09-16 // Oglądano: 570 // Wstecz
Początek roku szkolnego z premieremPoczątek roku szkolnego w SP Ciche nr 1 zapewne w kronikach placówki przejdzie do historii, wszak wśród gości był wicepremier Jarosław Gowin.

Po ponad dwóch miesiącach dzieciaki wróciły do szkolnych ławek. Dziś jeszcze lekcji nie było, a podanie podziału godzin czy przemówienia dyrektora, pozdrowienie od wychowawców. Tymczasem w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Westerplatte rozpoczęcie roku szkolnego było bardzo uroczyste, a to za sprawą obecności wielu gości, na czele z wicepremierem Jarosławem Gowinem, który przekazał pozdrowienia i życzył wszystkim dobrego roku. Zapewnił, że polski rząd dołoży wszelkich starań, aby polska edukacja była na jak najlepszym poziomie. Ma temu służyć m.in. reforma szkolnictwa, która jest wprowadzana - powrót do ośmioklasowych podstawówek.

Od wójta Gminy Czarny Dunajec Marcina Ratułowskiego Jarosław Gowin otrzymał rzeźbę regionalnego twórcy, nie zabrakło od rodziców uczniów także smakołyków regionalnych. Włodarz gminy wyraził wdzięczność za dotację rządową na budowę nowej szkoły w Cichem, przyznała ją jeszcze premier Beata Szydło. Premier Gowin zapowiedział, że oscypkami poczęstuje kolegów z rządu na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów, a rzeźbę przekaże pani premier.

Jako, że trwa kampania wyborcza głos zabrali wszyscy podhalańscy parlamentarzyści - Anna Paluch, Edward Siarka, senator Jan Hamerski, a także Andrzej Gut Mostowy. Do Cichego przyjechała także mocna delegacja ze starostwa nowotarskiego, był starosta Krzysztof Faber, wicestarosta Bogusław Waksmudzki, który jako jedyny z nie skorzystał z okazji zabrania głosu. Nie zabrakło radnego wojewódzkiego Jana Piczury, radnych powiatowych, gminnych i przedstawicieli Gminy Czarny Dunajec. Rolę współgospodarza cichowiańskiej uroczystości pełniła Iwona Wontorczyk, dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego oraz dyrektor SP Ciche 1 Krzysztof Kula.

Uroczystości w SP CICHE uświetnił zespół "Mali Miętusianie" oraz kapela regionalna, nie zabrakło także występu artystycznego uczniów. Gminną inaugurację roku szkolnego 2019/2020 poprzedziła Msza św. w kościele w Miętustwie, którą odprawił ks. Krzysztof Kocot, proboszcz parafii w Czarnym Dunajcu oraz dziekan dekanatu Czarny Dunajec. Obecnie były delegacje szkół z terenu Gminy Czarny Dunajec wraz z pocztami sztandarowymi oraz dyrektorami placówek oświatowych.


#icselection13 {width: 100% !important; height: 100% !important; padding-top: 0px !important; overflow: visible !important;}