ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

INWESTYCJE PLANOWANE W GMINIE CZARNY DUNAJEC W 2011 r.

2011-03-15 do 2011-03-31 // Oglądano: 3199 // Wstecz
W tym roku w gminie Czarny Dunajec planowanych jest szereg inwestycji. Zmiany szykują się niemal w każdej miejscowości.

W Chochołowie planuje się wymianę dachu na budynku starego ośrodka zdrowia, który obecnie stoi pusty. Oprócz tego, trwa budowa nowej sali gimnastycznej przy szkole podstawowej, na którą planuje się wydać ogólnie prawie 2,7 miliona złotych, przy czym Urząd Gminy ubiega się o dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Zostanie także wykonany chodnik od skrzyżowania na Ciche do Koniówki.

W Cichem planuje się budowę Orlika, który ma powstać przy szkole podstawowej. Będzie to obiekt wybudowany w ramach programu „Moje boisko - Orlik 2012”. Jest to kolejne takie boisko na terenie naszej gminy, podobne są już w Czarnym Dunajcu i Piekielniku. Ta inwestycja ma ułatwić dzieciom i młodzieży z terenu naszej gminy aktywne spędzanie wolnego czasu. Trzeba wspomnieć, że korzystanie z Orlików jest całkowicie bezpłatne. Na budowę obiektu pozyskano 480 tysięcy złotych ze środków Województwa Małopolskiego oraz z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W Czerwiennem planowany jest remont szkoły podstawowej. W Dziale, ma powstać nowe ogrodzenie przy szkole. W Koniówce i Podczerwonem planowana jest wymiana okien w szkołach podstawowych. Remont będzie także przeprowadzany w szkole podstawowej w Podszklu, gdzie potrzebna jest izolacja ścian w piwnicy i drenaż. W Szkole Podstawowej nr 2 w Starem Bystrem, będą przeprowadzone roboty remontowe, natomiast przy Szkole Podstawowej nr 1, budowana jest sala gimnastyczna. Również w tym przypadku złożony został wniosek o dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

Szykują się także remonty dróg. Najdłuższy odcinek drogi powiatowej zostanie odnowiony na trasie Pieniążkowice – Odrowąż - Załuczne - Piekielnik. Koszt inwestycji to 1,2 miliona złotych. W Ratułowie planowany jest remont drogi powiatowej, a dokładnie odcinka od ronda do mostu na Potoku Bystry. Wzdłuż trasy zostanie także wykonany chodnik. W Pieniążkowicach planuje się odnowienie fragmentu drogi wojewódzkiej od skrzyżowania na Odrowąż do Przysiółku Wesołe. Przy drodze powstanie również chodnik. W Piekielniku planuje się budowę chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej. Także w Podczerwonem planowana jest przebudowa drogi wojewódzkiej, wraz z wykonaniem chodnika, od przejazdu kolejowego do mostu w Koniówce.

WB