ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Nowa szefowa CKIP w Czarnym Dunajcu

2019-08-21 do 2019-09-13 // Oglądano: 603 // Wstecz
Nowa szefowa CKIP w Czarnym DunajcuOd sierpnia Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu kieruje Małgorzata Kulawiak.

- Moja działalność na pewno nie będzie polegała na rewolucji czy burzeniu tego co jest, co zostało wypracowane przez lata. Te tradycyjne imprezy chciałabym jedynie dopracować, poprawić organizację. Zmiany jednak są konieczne, aby usprawnić i rozszerzyć działalność Centrum. Wprowadzić nowe wydarzenia kulturalne czy sportowe, a co jest najważniejsze to nacisk na promocję wydarzeń odbywających się w gminie Czarny Dunajec - zapowiada nowa szefowa CKiP.

Ukończyła filologię germańską w Wyższej Szkole Lingwistycznej w Częstochowie oraz studia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie na kierunku stosunki międzynarodowe o specjalności europejskiej.

Wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w instytucji kultury zdobywała głównie w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce, gdzie pracowała jako specjalista ds. kultury. Ma wiele sukcesów na swoim koncie, zajmowała się współpracą z partnerskimi gminami. Była założycielem i prezesem Orawskiego Stowarzyszenia Partnerstwa Miast i Gmin. Zdobyła umiejętności przygotowywania wniosków o dofinansowanie, umiejętności merytorycznej realizacji projektu i jego rozliczenia. Zyskała doświadczenie w pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej.

W swojej pracy przygotowywała i realizowała również projekty współfinansowane ze środków krajowych, m.in. z Narodowego Centrum Kultury. - Jestem jednym z tych szczęśliwców, którzy mogą powiedzieć, że ich praca to jednocześnie ich pasja. Przez tyle lat sprostałam wielu wyzwaniom, zrealizowałam mnóstwo różnorakich, często nietypowych zadań oraz przekonałam się, że każde, nawet najtrudniejsze doświadczenie jest cenną lekcją, która owocuje w przyszłości. Do miejsca, w którym aktualnie jestem doprowadziła mnie moja ciężka praca - podkreśla Małgorzata Kulawiak.

Małgorzata Kulawiak 47 lat, jest mężatką, ma trójkę dorosłych dzieci. Od urodzenia mieszka w Zubrzycy Górnej.

Małgorzata Kulawiak zastąpiła na stanowisku szefowej CKiP Annę Trebunię-Wyrostek, której bardzo dziękujemy za kilkuletnią pracę na rzecz czarnodunajeckiego samorządu.