ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Puchar wakacji – biegi przełajowe w Chochołowie

2019-06-21 do 2019-07-31 // Oglądano: 443 // Wstecz
130 najmłodszych sportowców zgłoszonych do biegów przełajowych! Dzieci
z Gminy Czarny Dunajec pobiegną w pierwszych zawodach o „Puchar wakacji 2019”. Uczestnicy projektu „Projekt na medal” zmierzą się już w najbliższą sobotę – 22.06.2019 trasie w Chochołowie.

Sportowa atmosfera, pod okiem opiekunów – nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół podstawowych, wspieranych przez trenerów z Klubu Sportowego KS Chochołów przywita uczestników biegów w Chochołowie.

Zgłoszonych już ponad 130 najmłodszych sportowców, którzy w pięciu kategoriach wiekowych będą rywalizować na dystansach od 500 metrów do dwóch kilometrów. Dzieci uczestniczące w zawodach na co dzień trenują w ramach akcji „Projekt na medal”, realizowanej w szkołach podstawowych z terenu Gminy Czarny Dunajec, której Głównym Sponsorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Projekt opracowany i prowadzony przez KS Chochołów uzyskał poparcie m.in.: Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Narciarskiego i skierowany jest przede wszystkim do dzieci w wieku wczesnoszkolnym, z ukierunkowaniem na uprawianie dyscyplin zimowych: biegi narciarskie, skoki narciarskie i cieszącą się co raz większym zainteresowaniem kombinacją norweską. Obecnie w „Projekcie na medal” bierze udział 9 szkół podstawowych Gminy Czarny Dunajec i 220 dzieci objętych specjalistycznym programem szkolenia. Jesienią kolejny nabór chętnych do uprawiania sportu.

Jutro o 10. na trasę wybiegną dzieci i młodzież w wieku 7-14 lat – tym samym aktywnie i zdrowo rozpoczną wakacje, które również zakończą się kolejnymi zawodami w biegach. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.

Zawody organizowane są przy wsparciu Gminy Czarny Dunajec, a patronat nad nimi objął Wójt Gminy Marcin Ratułowski.

 

 

 

Program zawodów

Termin: 22.06.2019 r. Otwarcie biura zawodów godz. 9:00 – 9:45.

 

Miejsce: trasy biegowe przy starej skoczni w Chochołowie.