ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Konkurs Wiedzy Ekologicznej dla Najmłodszych - Las i jego mieszkańcy

2019-06-12 // Oglądano: 290 // Wstecz
Konkurs Wiedzy Ekologicznej dla Najmłodszych - Las i jego mieszkańcyW czwartek 6 czerwca w wiacie Nadleśnictwa Nowy Targ przy ulicy Składowej odbył się V Konkurs Wiedzy Ekologicznej dla Najmłodszych zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. ks. prof. J. Tischnera w Ratułowie i Oddział Ligii Ochrony Przyrody w Zakopanem.

Nadrzędnym celem organizowanego od 5 lat konkursu jest rozwijanie wśród najmłodszych dzieci zainteresowań przyrodniczych i poznawanie bogactwa ojczystej fauny i flory.

Hasłem przewodnim tej edycji był las i jego mieszkańcy. Dzieci z klas 0 – III stanęły do rywalizacji. W zmaganiach wzięły udział 23 zespoły z 14 szkół powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego. Zwycięzcami okazały się drużyny ze szkoły w Podczerwonem (kategoria I) i Skrzypnem (kategoria II).

Sam konkurs nie był jednak jedyną atrakcją. Na młodych przyrodników czekali również zaproszeni goście z Babiogórskiego Parku Narodowego i Nadleśnictwa Nowy Targ. Na wygłodniałych czekała gorąca kiełbaska i soczek. Słońcu na niebie towarzyszył uśmiech na twarzach dzieci.

Współorganizatorami konkursu są: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu i Gmina Czarny Dunajec.

Sponsorami nagród były „Chochołowskie Termy”, Babiogórski Park Narodowy i Nadleśnictwo Nowy Targ.

 

Edyta Banaś - organizator