ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Bezpiecznie na wsi

2019-06-03 // Oglądano: 301 // Wstecz
Bezpiecznie na wsiW poniedziałek, 13 maja, w siedzibie Placówki Terenowej KRUS w Nowym Targu odbyło się uroczyste wręczenie nagród połączone z wystawą prac laureatów IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje.

W elitarnym gronie wyróżnionych uczestników znalazły się dwie uczennice Szkoły Podstawowej w Załucznem: Zuzanna Myrda – uczennica klasy pierwszej i Aneta Myrda – uczennica klasy czwartej. Dla dziewcząt, ich rodziców, nauczycielki plastyki Stanisławy Rafacz i szkoły w Załucznem to wyjątkowe wyróżnienie.

Dotychczasowe edycje konkursu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Każdego roku uczestniczyło w nich ponad 30 tys. uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Tegoroczne hasło konkursowe: „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje” miało zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom, związanym z obecnością w gospodarstwach rolnych maszyn i urządzeń rolniczych.

Naszym laureatkom gratulujemy sukcesu.

say