ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Muzyczny angielski

2019-06-03 // Oglądano: 325 // Wstecz
Muzyczny angielskiW środę, 15 maja, w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Piekielniku odbył się XV Muzyczny Konkurs Języka Angielskiego.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Załucznem spisała się wyjątkowo dobrze. Mamy pierwsze miejsce w kategorii grup wokalnych oraz drugie i dwa trzecie w kategorii solistów.

Do wzięcia udziału w imprezie organizatorzy zaprosili przedstawicieli wszystkich szkół z gminy Czarny Dunajec. Konkurs przeprowadzono na trzech poziomach wiekowych i dwóch kategoriach: solistów i grup wokalnych. W każdej kategorii mogło wziąć udział nie więcej niż trzech przedstawicieli z każdej szkoły. Teksty piosenek musiały być w języku angielskim i śpiewane do podkładu muzycznego. Oceniane było przygotowanie tekstu, czyli stopień opanowania pamięciowego, jego trudność oraz ogólne wrażenie artystyczne. I tak w kategorii grup wokalnych pierwsze miejsce zdobyły dziewczęta z klasy siódmej: Anna Okarmus, Marta Naczasta, Kamila Bielańska i Izabela Rapacz. Towarzyszył im z gitarą Szymon Molek, który jako solista zajął trzecie miejsce. W tej kategorii druga była Kinga Czyrnek a trzecia Katarzyna Szymusiak. Cieszymy się ze zdanego śpiewająco praktycznego egzaminu z języka angielskiego.

say