ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Mamy Grand Prix

2019-05-24 // Oglądano: 355 // Wstecz
Mamy Grand PrixW dniach od 10 do 12 maja odbywał się w Zakopanem XIV Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was...” W gronie grup zakwalifikowanych do udziału w wydarzeniu znalazł się Zespół Teatralny „Bez Nazwy” działający w Szkole Podstawowej w Załucznem.

To właśnie ich spektakl zatytułowany „Krzesło” został najlepiej oceniony – zdobył Grand Prix festiwalu. Młodzi aktorzy mieli także okazję pokazać się na gali finałowej.

Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej jest odpowiedzią na papieskie słowa „Szukałem Was, teraz Wy przyszliście do mnie”. Gromadzi młodzież z całej Polski, która chce żyć i tworzyć w oparciu o wartości chrześcijańskie i naukę Jana Pawła II. Jest świętem młodości i kultury, jak czytamy na stronie organizatorów, czyli Burmistrza Miasta Zakopane, zakopiańskich parafii, Zakopiańskiego Centrum Edukacji oraz Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. Festiwal Honorowym Patronatem objęli ks. kard. Stanisław Dziwisz i Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski. Wtym roku pod Tatrami spotkało się prawie 250 uczestników. Zmagania konkursowe obejmowały muzykę i teatr oraz - po raz pierwszy - film i fotografię. W tych kategoriach odbywały się także ciekawe warsztaty. W kategorii teatru najwyższe wyróżnienie – Grand Prix – przyznano Zespołowi Teatralnemu „Bez Nazwy” ze Szkoły Podstawowej w Załucznem. „Krzesło” Ireneusz Iredyńskiego w reżyserii opiekunki grupy Jadwigi Sajdak bardzo się widzom spodobało, zwłaszcza podczas prezentacji podsumowującej festiwal. W skład grupy wchodzą: Paulina Bielańska, Szymon Bilski, Michał Dusza, Paweł Fiedor, Michał Leja, Katarzyna Lenart, Maciej Maśnica, Szymon Molek, Klaudia Skupień, Mateusz Turwoń, Aneta Zając, Kinga Czernek i Marta Domalik.

W tym roku na uczestników festiwalu czekała dodatkowa atrakcja. Gwiazdą finałowego koncertu była Halina Frąckowiak, która zaśpiewała nie tylko piosenki religijne, ale także najbardziej znane przeboje ze swojego repertuaru. Wyróżnionym gratulujemy i życzymy kolejnych udanych wykonań.

say