ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Europejski Dzień Języków Obcych

2019-05-23 do 2019-06-13 // Oglądano: 1015 // Wstecz
Europejski Dzień Języków ObcychDnia 21.05.2019 roku w Szkole Podstawowej w Podczerwonem odbył się Europejski Dzień Języków Obcych.

To święto różnorodności językowej i uczenia się języków przez całe życie.  Obchodów otworzyła piosenka pt. - "This is my home”, którą wykonali uczniowie klasy II i III. Następnie uczniowie klasy VIII przedstawili „Czerwonego Kapturka” w języku niemieckim. Przedstawienie było zabawną pantomimą komentowaną zza sceny po niemiecku i po polsku. Po nim nastąpiła prezentacja multimedialna krajów anglojęzycznych. Prezentacja pokazywała położenie symbole oraz ważne informacje o wybranych krajach, w których mieszkańcy porozumiewają się językiem angielskim.

Zdobyte informacje uczniowie natychmiast wykorzystali biorąc masowo udział w quizie wiedzy o tych krajach. Wszyscy uczniowie wzięli w nim udział, ponieważ za poprawne odpowiedzi można było otrzymać nagrody. Pod koniec spotkania został przedstawiony film przygotowany przez uczniów klasy VIII, który został nagrany podczas wyjazdu na warsztaty językowe do Kościeliska.

W warsztatach, które prowadzone były przy wsparciu native speakera, pana Johna Bumstera z Anglii, wzięło udział 10 uczniów z naszej szkoły. Spotkanie zakończyło się wspólnym jedzeniem smacznych, amerykańskich pancaków, które specjalnie na tę okazję zostały przygotowane w szkolnej stołówce. Nauka języków przynosi wiele korzyści, stanowi klucz do wzajemnego porozumiewania się między narodami, dlatego warto podejmować działania mające na celu promocję wartości uczenia się języków obcych.