ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Ratownik medyczny

2019-05-13 do 2019-05-27 // Oglądano: 476 // Wstecz
Ratownik medycznyKolejne czwarte spotkanie seniorów w ramach projektu socjalnego ,,Bezpieczny Szczęśliwy Senior’’ rozpoczęło się od złożenia życzeń urodzinowych Pani Stanisławie Okarmus z Piekielnika.

Następnie dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Westerplatte z Cichego, pod opieką nauczycieli Pani Marii Tylka i Renaty Leja wykonały przedstawienie artystyczne nawiązujące do tradycji wielkanocnych.

Następnym punktem spotkania był wykład Ratownika Medycznego Pani Bożeny Kułach na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. Wykład składał się z części teoretycznej, gdzie seniorzy poznali podstawy i rodzaje udzielanej pomocy, zakres udzielanej pomocy, zabezpieczenia miejsca wypadku, sprawdzenia stanu poszkodowanego jego funkcji życiowych oraz zostali pouczenie
o bezpieczeństwie własnym podczas udzielania pomocy. W części praktycznej na manekinie seniorzy poznali podstawowe zabiegi resuscytacyjne u dorosłych.
Jak udzielić pierwszej pomocy oraz jak wykonać reanimację (RKO).

Przypominamy:

Zadaniem osoby udzielającej pierwszej pomocy jest utrzymanie przy życiu poszkodowanego i nie dopuszczenie do powstania dalszych powikłań do chwili pogotowia ratunkowego.

Dziękujemy za przedstawienie artystyczne dzieciom iich opiekunom.

Pani Bożenie Kułach za interesujący wykład i zajęcia praktyczne.

Seniorów zapraszamy na kolejne spotkanie w dniu 5 czerwca br o godz. 10.00 w Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu. Temat zajęć ,,Zasady żywienia osób w wieku starszym ‘’.

W razie pytań proszę o kontakt z koordynatorem projektu Anna Schull 1826 135 47.

Więcej informacji na stronie: www.tvpodhale.info