ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

PROTOKÓŁ z posiedzenia Komisji Artystycznej oceniającej XXXV Muzykowanie na Duchową Nutę

2019-05-07 do 2019-05-21 // Oglądano: 300 // Wstecz
PROTOKÓŁ z posiedzenia Komisji Artystycznej oceniającej XXXV Muzykowanie na Duchową NutęW dniach 27-28 kwietnia 2019 roku w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec odbył się XXXV Konkurs „Muzykowanie na Duchową Nutę”. Muzykanci i śpiewacy ludowi z całego Podhala zawitali do Czarnego Dunajca, żeby wspomnieć osobę i twórczość Andrzeja Knapczyka-Ducha z Cichego. Śpiewki i nuty, które grał i tworzył zabrzmiały w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych uczestniczących w konkursie na przemian z tradycyjnymi, starodawnymi nutami góralskimi. Cieszy fakt, ze z roku na rok powiększa się liczba uczestników konkursu. W tym roku na konkursowej scenie wystąpiło ponad 300 osób. Jury w składzie:

Bartłomiej Kudasik – przewodniczący
Tadeusz Watycha
– członek jury
Krzysztof Trebunia-Tutka
- członek jury

oceniło prezentacje w następujących kategoriach: muzyki, instrumentaliści, grupy śpiewacze i śpiewacy soliści w trzech grupach wiekowych.

PROTOKÓŁ

 

z posiedzenia Komisji Artystycznej oceniającej XXXV Muzykowanie na Duchową Nutę

 

Komisja po przesłuchaniu prezentacji dzieci i młodzieży oraz prezentacji dorosłych z całego Podhala, postanowiła przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:

 

Kategoriadziecięca – INSTRUMENTALIŚCI:

I miejsce: Franciszek Topór-Futer - TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

II miejsce: Maciej Łukaszczyk-Capowski - TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

III miejsce: Anna Gołąb z Czarnego Dunajca

Wyróżnienie: Paweł Dłubacz - Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej

Natalia Strama – „Turnie” Stare Bystre

 

Kategoriamłodzieżowa – INSTRUMENTALIŚCI:

I miejsce: Karol Murzydło - TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

II miejsce: Katarzyna Stasik - TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

III miejsce: Bartłomiej Bzdyk – TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

Regina Gąsienica-Giewont - TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

Wyróżnienie: Tomasz Dłubacz - Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej

Alicja Cetera –Związek Podhalan Oddział w Dziale

Seweryn Piekielnicki - Związek Podhalan Oddział w Piekielniku

 

Kategoriadorosła – INSTRUMENTALIŚCI:

I miejsce: Katarzyna Kluska – „Skalni” z Krakowa

II miejsce: Krzysztof Gocał z Poronina

III miejsce: Mirosław Lassak – „Hamernik” z Krakowa

Wyróżnienie: Mateusz Tarchała – Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Dolnej

 

Kategoria dziecięca – ZESPOŁY ŚPIEWACZE:

I miejsce: „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej

II miejsce: „Mali Gronkowianie” z Gronkowa

Niźniobańscanie” z Bańskiej Niżnej

III miejsce: „Skrzypnianki” ze Skrzypnego

Wyróżnienie: „Mali Miętusianie” z Miętustwa,

„Tatry” z Ratułowa,

„Zeleźnica” z Pieniążkowic

Kategoriamłodzieżowa – ZESPOŁY ŚPIEWACZE:

I miejsce: „Białcanie” z Białki Tatrzańskiej

II miejsce: „Skrzypnianki” ze Skrzypnego

„Krzesany” z Cichego

III miejsce: „Miętusianie” z Cichego-Miętustwa

„Zbójnicek” z Zębu

„Witowianie” z Witowa

Wyróżnienie: Gminny Zespół „Watra”

„Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej

„Siostry Giewontowe” z Witowa - Roztok

Kategoriadorosła – ZESPOŁY ŚPIEWACZE:

I miejsce: „Tatry” z Ratułowa

II miejsce: 9SIYŁ

„Skalni” z Krakowa

III miejsce: „Brzegowianki” z Brzegów

Zespół im. Klimka Bachledy z Zakopanego

„Śwarni” z Nowego Targu

Wyróżnienie: „Belkoty Ochotnickie” z Ochotnicy Dolnej

„Hamernik” z Krakowa

Kategoria dziecięca – MUZYKI:

I miejsce: Muzyka „Mały Zbójnicek” z Zębu

II miejsce: Muzyka „Mali Ochotni” - Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej

III miejsce: Muzyka TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

 

Kategoriamłodzieżowa – MUZYKI:

I miejsce: Muzyka „Regle” z Poronina

II miejsce: „Kapela Majków”

Muzyka Adama Czyszczonia

III miejsce: Muzyka Kuby Gocała z Poronina

Muzyka „Jutrzenka” z TCKiS Zakopane

Wyróżnienie: Muzyka z Nowego Bystrego

Muzyka „Mietlorze” z Ostrowska

Muzyka „Paradnice” z Harklowej

Muzyka „Turnie” ze Starego Bystrego

Muzyka „Zbójnicek” z Zębu

 

Kategoriadorosła – MUZYKI:

I miejsce: Muzyka 9SIYŁ

II miejsce: Muzyka Piotra Hazy z Olczy

III miejsce: Muzyka „Koliba” z Orawki

 

Kategoriadziecięca – ŚPIEWACY SOLIŚCI:

I miejsce: Anna Pracuch - „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej

Antoni Kula - „Krzesany” z Cichego

II miejsce: Katarzyna Sobczyk - „Polany” Kościelisko

Daria Kowalczyk – „Turnie” ze Starego Bystrego

III miejsce: Wiktoria Leja – „Śleboda” Podczerwone

Martyna Dziedzic – „Bachledówka” Czerwienne

 

Wyróżnienie: Jakub Wesołowski – „Dzielany” z Działu

Amelia Sikoń – „Skrzypnianki” ze Skrzypnego

Klaudia Zapotoczna – „Mali Holni” z Sierockiego

Maria Urbaniak - TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

 

 

 

 

Kategoria młodzieżowa– ŚPIEWACY SOLIŚCI:

I miejsce: Karolina Topór-Orawiec – TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

II miejsce: Katarzyna Stasik – TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

III miejsce: Natalia Karciarz - TCKiS „Jutrzenka” Zakopane

Wyróżnienie: Katarzyna Bulanda – Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej

Bartłomiej Stopka – GCKPiT w Szaflarach

Kategoriadorosła – ŚPIEWACY SOLIŚCI:

I miejsce: Joanna Topór-Orawiec – Zespół im. Klimka Bachledy z Zakopanego

II miejsce: Władysław Basiorka z Cichego

III miejsce: Katarzyna Miętus – „Miętusiany” z Cichego-Miętustwa

KategoriaMISTRZ / UCZEŃ:

Wyróżnienie: mistrz: Włodzimierz Majerski, uczeń: Marinka Bobek

Laureaci I miejsc w kategorii dziecięcej, młodzieżowej i dorosłej: Instrumentaliści, Soliści

i Grupy Śpiewacze są rekomendowani na Festiwal Folkloru Polskiego
„Sabałowe Bajania” Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych w Bukowinie Tatrzańskiej

 

Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec – organizator konkursu, pragnie serdecznie podziękować za obecność wszystkim uczestnikom, przedstawicielom rodziny Andrzeja Knapczyka-Ducha oraz jury za wyczerpująco długą pracę.

 

 

Komisja Artystyczna