ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Kamil Wątor uczestnikiem wojewódzkiego etapu OTWP

2019-04-29 do 2019-05-13 // Oglądano: 501 // Wstecz
Kamil Wątor uczestnikiem wojewódzkiego etapu OTWPKamil Wątor, uczeń V klasy Szkoły Podstawowej w Podczerwonem wziął udział w wojewódzkim etapie 42. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt.: “Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs odbył się w Wieliczce.

Udział w etapie wojewódzkim jest wielkim sukcesem młodego mieszkańca Koniówki, ponieważ, aby znaleźć się wśród najlepszych uczniów województwa małopolskiego musiał zająć premiowane miejsca w etapach gminnym i powiatowym (pierwsze i drugie), a konkurencja była wielka.

Kamil Wątor wziął udział w OTWP w kategorii klas IV - VIII. Kamil przygotowywał się pod bacznym okiem druhny OSP Podczerwone Danuty Skorupy, która jest także nauczycielem w Szkole Podstawowej w Podczerwonem.

"Młodzież Zapobiega Pożarom” to tytuł Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, w którym co roku udział biorą uczniowie szkół podstawowych i średnich. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Należy podkreślić, że turniej z roku na rok jest na coraz wyższym poziomie, a młodzież wykazała się dużą wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej - mówią organizatorzy.

Piotr Duraj / fot. Danuta Skorupa