ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Pierwszy dzień wiosny

2019-04-02 do 2019-04-16 // Oglądano: 306 // Wstecz
Pierwszy dzień wiosny21 marca obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Załucznem przygotował kilka atrakcji, aby umilić wszystkim ten dzień.

W budynku zrobiło się bardzo kolorowo ponieważ uczniowie oraz nauczyciele przyszli do szkoły w kolorowych strojach – każda klasa miała na sobie ubrania w innych kolorach.

Na uczniów czekały też liczne konkursy. Najpierw mogliśmy obejrzeć Pokaz Mody Ekologicznej. Klasy miały za zadanie zaprojektować stroje przyjazne dla środowiska. Modelki i modele zaprezentowali wspaniałe, bardzo pomysłowe stroje. Pierwsze miejsce jury przyznało klasie VI, drugie zdobyła klasa V, trzecie klasy II i III. Specjalną nagrodę otrzymał Rafał Pacer, za strój „ekologiczny rycerz” przygotowany przez klasę VII dla swego wychowawcy. ta prezentacja okazała się prawdziwym hitem.

Po pokazie mody przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu na szaloną, wiosenną fryzurę. W ten dzień mogliśmy zaszaleć i przyjść do szkoły z kolorowymi włosami lub kwiatami na głowie. W tym konkursie wygrała Emilia Gal, drugie miejsce zajęła Alicja Sączek, trzeci był Antoni Fudala a wyróżnienie otrzymał Konrad Stopka.

Na koniec samorząd przeprowadził Wielki Quiz. Klasy rywalizowały ze sobą odpowiadając na pytania z różnych dziedzin. Najmłodsi musieli wykazać się wiedzą o wiośnie – tu wygrała klasa I. Klasy IV i V odpowiadały na pytania dotyczące zdrowia - zwyciężyła klasa IV. Na koniec klasy VI i VII rozwiązywały zadania dotyczące zasad dobrego wychowania - nagrodę zdobyła klasa VI.

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Załucznem dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania do tego dnia. Mamy nadzieję, że po takim powitaniu wiosna zostanie już z nami na stałe.

SU SP Załuczne