ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Uwalniamy książi i witamy wiosnę

2019-03-25 do 2019-04-08 // Oglądano: 321 // Wstecz
Uwalniamy książi i witamy wiosnę21 marca kojarzy się przede wszystkim z pierwszym dniem kalendarzowej wiosny. Nie wszyscy jednak wiedzą, że na tę datę przypada również Światowy Dzień Poezji. Święto to postanowili uczcić najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Cichem.

Dzieci z klas I – III i oddziału przedszkolnego przyszły do szkoły przebrane za ulubione postacie z bajek i rozpoczęły dzień nauką piosenki na powitanie wiosny. Następnie uczniowie klasy III zapoznali młodszych kolegów z poezją Jana Brzechwy, inscenizując wybrane wiersze. Była Kaczka dziwaczka, Samochwała, Leń, a nawet pan Pomidor.Znalazł się również czas na wykonanie ilustracji do wybranych wierszy o warzywach i owocach.

Najważniejszym punktem programu była akcja „Uwolnij książkę – Bookcrossing”, w którą uczniowie chętnie się zaangażowali. Każdy mógł wybrać książkę, która go zainteresowała, zabrać do domu, gdzie ją przeczyta, a później zwróci na szkolną półkę, by inne dzieci mogły z niej skorzystać. W sumie zostały uwolnione 33 książki.

Na koniec uczniowie postanowili wyjść wiośnie naprzeciw. W szkolnym ogrodzie posadzili własnoręcznie wykonane kwiaty i zaśpiewali nowo poznaną piosenkę.